سفارت آلمان در کابل صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف کرده است

© Sputnik / Sergei Kirkachسفارت آلمان در کابل صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف کرده است
سفارت آلمان در کابل صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف کرده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به دلیل عدم فعالیت سفارت آلمان در کابل صدور ویزه برای اعضای خانوده پناهجویان افغان که در آلمان قبول شده‌اند همچنان در حالت تعلیق قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، با وجود گذشتن مدت طولانی از انفجار خونین کابل در منطقه دیپلومات‌نشین وزیر اکبر خان سفارت آلمان در کابل هنوز بازگشایی نشده است.

روند صدور ویزه به اعضای خانواده پناهجویان افغانی که درخواست پناهندگی آنها در آلمان پذیرفته شده است به دلیل عدم فعالیت سفارت آلمان در کابل همچنان در حالت تعلیق به سر می‌برد.

اولا یلپکه، سیاستمدار آلمانی با انتشار نامه‌ وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که به دلیل خسارات وارد شده به ساختمان سفارت آلمان در کابل روند صدور ویزه برای اعضای خانواده پناهجویان افغان متوقف شده است.

میشائل روت، یکی از مسئولان وزارت خارجه آلمان همچنین در نامه‌ای اعلام کرد که در آوارهای سفارت آلمان در کابل بین هزار و 500 تا دو هزار پرونده درخواست صدور ویزه برای اعضای خانواده پناهجویان افغان وجود دارد.

در نامه این مسئول وزارت خارجه آلمان آمده است که حدود نیمی از درخواست‌های صدور ویزه در سفارت آلمان مربوط به اعضای خانواده پناهجویانی پذیرفته شده‌ای است که  برای پیوستن به خانواده‌های خود در آلمان تلاش می‌کنند.

وی در ادامه افزود: "وزارت خارجه آلمان تلاش دارد تا ارائه درخواست صدور ویزه برای اعضای خانواده پناهجویان افغان در کشورهای همسایه افغانستان را بررسی کند".

این در حالی است که قبل از این مقامات آلمانی روند اخراج پناهجویان افغان را نیز به دلیل عدم فعالیت سفارت آلمان در کابل را متوقف کرده بودند.

با این وجود و با توجه به اینکه مقامات امنیتی آلمان اعلام کرده‌اند هدف انفجار وزیر اکبر خان که حدود 600 کشته و زخمی به جا گذاشت سفارت آلمان در افغانستان بوده است به نظر نمی‌رسد که سفارت آلمان در کابل به زودی بازگشایی شود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала