کوریای شمالی قادر به تولید بمب هیدروژنی است

© Flickr / (stephan)کوریای شمالی قادر به تولید بمب هیدروژنی است
کوریای شمالی قادر به تولید بمب هیدروژنی است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
خبرگزاری یونهاپ کوریای جنوبی در گزارشی نوشت: تازه ترین بررسی ها و تحقیقات مربوط به برنامه هسته ای تسلیحاتی کوریای شمالی نشان می دهد که این کشور توان تولید بمب هیدروژنی دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، کوریای جنوبی بر این باور است که کوریای شمالی می تواند مواد لازم برای ساخت این بمب از جمله ماده تریتیم را در داخل تولید کند.
البته کوریای جنوبی تلاش دارد توسعه برنامه هسته ای کوریای شمالی را کمرنگ جلوه دهد و به همین خاطر ناکید ورزیده است که فعلا این کشور قادر به تسلیحاتی کردن این ماده نیست.
این در شرایطی است که کوریای شمالی دست به آزمایش قدرتمند یک بمب در سال گذشته زد که گفته می شود یک بمب هیدروژنی بوده است.
خبرگزاری یونهاپ از کوریای جنوبی گزارش کرده است که بررسی برخی از دانشمندان اتمی که قبلا از نیروگاه یانگ بیون کوریای شمالی بازدید کرده اند توان این کشور در ساخت بمب هیدروژنی را نشان می دهد.
سال 2010 میلادی گروهی از محققان و خبرنگاران از دانشگاه استانفورد از این نیروگاه بازدید کردند و تحقیقات تکمیلی آنها نشان می دهد کوریای شمالی می تواند در آینده بمب هیدروژنی بسازد.
کوریای جنوبی از قول این گروه آورده است که فعلا تولید ماده اصلی در کوریای شمالی امکان دارد که تریتیم است اما تسلیحاتی شدن آن به زمان نیاز دارد.
کوریای شمالی بمبی را که در سال گذشته میلادی مورد آزمایش قرار دارد هیدروژنی می داند و گفته شده که قویترین بمب اتمی از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.
بسیاری بر این باورند که برای حلوگیری از تشدید تنش ها در شبه جزیره کوریا باید هر چه سریعتر با کوریای شمالی بدون پیش شرط وارد گفت و گو شد اما کوریا و آمریکا حاضر به پذیرش این اقدام بدون پیش شرط نیستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала