فاش شدن حمله احتمالی کشتی‌های آمریکایی به سوریه

© AFP 2022 / VELKO ANGELOVفاش شدن حمله احتمالی کشتی‌های آمریکایی به سوریه
فاش شدن حمله احتمالی کشتی‌های آمریکایی به سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابعی محرم، فاش کرد، آمریکا به پایگاه‌های دریایی و هوایی خود در خاورمیانه دستور داده تا برای حمله احتمالی به پایگاه هوایی سوریه آماده شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، براساس اطلاعات رسیده به دست این شبکه، آمریکا پایگاه الشعیرات سوریه را در حومه حمص تحت نظر دارد. این اقدام کمی پس از ادعاهای کاخ سفید مبنی بر وجود داشتن احتمال حمله کیمیایی از سوی نظام سوریه انجام شده است؛ ادعایی که بیشتر یک دستاویز است برای ماندن بیشتر آمریکا در سوریه.
اما اخیرا هیچ فعالیت شک برانگیزی از سوی نظام سوریه مشاهده نشده است در حالی که تهدید کاخ سفید و هشدار آن به سوریه درباره استفاده از سلاح کیمیایی و اشاره به پاسخ سرسختانه در صورت وقوع این حمله احتیاط سازمان اطلاعات نظامی آمریکا را برانگیخته است، به طوریکه ۲۴ ساعته مراقب پایگاه الشعیرات است.
منابع میدانی سوریه نیز در این رابطه به روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی گفتند، فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه فرودگاه‌های نظامی این کشور را در حالت آماده ‌باش قرار داده‌ اند اما این حالت آماده‌ باش در بالاترین سطح نیست.
به گفته منابع، این اقدامات در پی تهدیدات آمریکا درباره حمله نظامی احتمالی به مقرهای نظامی سوریه است که احتمالا با مشارکت آمریکا، فرانسه و انگلیس باشد.
این منابع افزودند، این حالت آماده ‌باش فرودگاه ‌های الضمیر و السین در ریف دمشق، فرودگاه الشعیرات، فرودگاه التیفور در حومه حمص و تمامی فرودگاه ‌های نظامی که اساس نیروی هوایی و توانمندی موشکی سوریه هستند را شامل می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала