آزار جنسی یک زن افغان از جانب یک مقام پاکستانی

© Flickr / Hashoo Foundation USAآزار جنسی یک زن افغان از جانب یک مقام پاکستانی
آزار جنسی یک زن افغان از جانب یک مقام پاکستانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک مقام اداره تحقیقات فدرال پاکستان به اتهام آزار و اذیت جنسی یک زن افغان در فرودگاه اسلام‌آباد بازداشت شد.

به گزارش سپوتنیک،براساس گزارش‌های رسانه‌های پاکستانی، دستور تحقیق در مورد پرونده این فرد را نثار علی خان، وزیر داخله پاکستان صادر کرده است.

بر اساس گزارش پولیس پاکستان این زن افغان که با خواهرش از افغانستان به فرودگاه اسلام آباد رفته بود، به پولیس گفته که پس از رسیدن به فرودگاه، به دلیل نداشتن شماره تلفن هتل محل سکونت شان بازداشت شدند.

او افزوده که با خواهرش پنج ساعت در اتاق تحقیقات بودند و پس از آن این مقام پاکستانی خواهرش را "به بهانه مهر ویزا" از این اتاق خارج کرد و سپس او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد.

این زن افغان همچنین مدعی شده زمانی که از دست این فرد فرار کرده و سر و صدا راه انداخته و از ماموران دیگر کمک خواسته، آنها به جای کمک به او خندیدند و تمسخرش کردند.

پولیس پاکستان گفته است که تصاویر دوربین‌های مداربسته اظهارات این زن افغان را تایید می‌کند و به همین دلیل دست به بازداشت مرد مورد اشاره زده‌اند. این فرد از شغلش تعلیق شده است،و سفارت افغانستان در پاکستان خواهان مجازات این فرد شده است.

زردشت شمس، معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد به رسانه ها گفت که آنان از این رویداد که او آن را "شرم‌آور" خوانده باخبرند. او گفته است که با مقامات پاکستانی در این مورد حرف زده است.

آقای شمس از دستگیری فرد مورد نظر استقبال کرده و گفته است که امیدوار است این فرد مطابق قانون مجازات شود تا در آینده چنین رویدادی تکرار نشود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала