کشته شدن اعضای حزب جمعیت توسط حزب اسلامی حقیقت ندارد

© Flickr / NATO Training Mission-Afghanistan کشته شدن اعضای حزب جمعیت توسط حزب اسلامی حقیقت ندارد
کشته شدن اعضای حزب جمعیت توسط حزب اسلامی حقیقت ندارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به گزارش سپوتنیک به نقل ازخبرگزاری آوا، برخی از رسانه ها گزارش کردند که گویا افراد وابسته به یکی از فرماندهان حزب اسلامی، 22 تن از اعضای جمعیت اسلامی را در ولسوالی چاه آب ولایت تخار تیر باران کرده اند.

در همین حال سخنگوی فرماندهی پولیس تخار میگوید: خبرکشته شدن 22 تن از اعضای حزب جمعیت توسط یک فرمانده حزب اسلامی واقعیت ندارد و چنین قضیه ای در ولسوالی چاه آب ولایت تخار رخ نداده است.

خلیل اسیر گفت: "من خبرکشته شدن22 تن از اعضای حزب جمعیت اسلامی کاملاً رد میکنم" اما درگیری که روز گذشته میان افراد مسلح غیر مسئول رخ داده ۵ نفر کشته شده که سه تن آنان بر اثر انفجار ماین جان باخته اند.

وی افزود این قضیه در ولایت تخار آن هم در ولسوالی چاه این ولایت عین ادای نماز رخ نداده و هیچ گزارشی در این مورد برای آنان نرسیده است.

همچنین آقای اسیر می گوید؛ فضل شامل نماینده مردم تخار در مجلس و آمر بشیر پسران کاکا هستند که از چندی به این سو میان هم درگیر هستند.

این در حالیست که "فضل شامل" نماینده مردم تخار در مجلس سنا به سلام‌وطندار "https://goo.gl/FtfZgi"گفته است که درگیری در ولسوالی چاه آب تخار پس از آن آغاز شده که افراد حزب اسلامی هنگام قاچاق مواد مخدر با ممانعت افراد حزب جمعیت روبه‌رو شده‌اند.

به گفتۀ او، پس از درگیری چند روزه، آمر بشیر قانت، یکی از فرماندهان حزب اسلامی، افراد حزب جمعیت را هنگام ادای نماز کشته است.

آقای شامل می‌افزاید، افراد آمر بشیر، حتا بر کودکان و زنان رحم نکرده و آنان را لت‌وکوب کرده‌اند.

با این حال "وفی الله رحمانی" وکیل شورای ولایتی تخار سخنان فضل شامل نماینده مردم تخار در مجلس را رد کرده و به خبرگزاری آوا؛ گفت: جلسه ای که امروز در مقام ولایت در رابطه به جنجال های ولسوالی چاه آب داشتیم چین قضیه رخ نداده است و این خبر را کاملاً رد میکنیم.

تخار ولایتی که تقریباً یک سال میشود که اکثر ولسوالی های آن در تهدید دشمنان قرار دارد مردمان این ولایت ازحضور افراد مسلح غیر مسئول نگران هستند مقامات محلی نیز میگوید که جنگ میان افراد مسلح غیر مسئول در این ولایت جریان دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала