به آتش کشیدن "آرشیف آبی"در تلعفر

© Flickr / David Amslerبه آتش کشیدن "آرشیف آبی"در تلعفر
به آتش کشیدن آرشیف آبیدر تلعفر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه تروریستی داعش، بزرگترین آرشیف اسناد و اطلاعات خود را موسوم به "آرشیو آبی داعش"، در مرکز تلعفر در ولایت نینوا به آتش کشید.

به گزارش سپوتنیک، شبکه سومریه نیوز به نقل یک منبع عراقی نوشت گروه تروریستی داعش اقدام به آتش زدن بزرگترین آرشیف اصلی خود در مرکز تلعفر واقع در غرب نینوا کرد. این آرشیف در برگیرنده دفاتر مربوط به حسابها و اقدام های قضایی و امنیتی این گروه تروریستی بوده است.
وی در ادامه افزود: جلد این آرشیو پر حجم آبی است و این دفاتر با استفاده از کامیون های بزرگ منتقل شده است. بعد از آنکه عملیات آزاد سازی موصل آغاز شد داعش بخش زیادی از آرشیو خود را آتش زد اما این بار این گروه تروریستی بخش بسیار زیادی از آرشیو مذکور را تحت تدابیر امنیتی شدید نابود کرد.
منبع مذکور تاکید کرد: داعش فرماندهان عرب و خارجی خود را در مناطق تحت کنترل خود در تلعفر اسکان داده و ده ها خانواده محلی را با تهدید سلاح به اطراف منتقل کرد.
تلعفر درزمان حاضر یکی از مهمترین پایگاه های گروه تروریستی داعش به شمار می آید.
تلعفر یکی از شهرهای بزرگ در استان نینوا به شمار می آید که در  جولای 2014 به دست گروهک تروریستی داعش سقوط کرد. در حال حاضر تلعفر مهمترین پایگاه داعش است و در حالیکه نیروهای عراقی خود را برای بازپس گیری آن از اشغال داعش آماده می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала