اختلافات میان طالبان و داعش در سرپل منجر به جنگ میان دو گروه خواهد شد

© Photoاختلافات میان طالبان و داعش در سرپل منجر به جنگ میان دو گروه خواهد شد
اختلافات میان طالبان و داعش در سرپل منجر به جنگ میان دو گروه خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اختلافات میان گروه تروریستی داعش و طالبان در گذشته نیز وجود داشته است، اما این بار اختلافات در ولسوالی صیاد سرپل که از دو سال به این سو در تصرف طالبان قرار دارد، شدت گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل میگوید: "اختلافات میان گروه تروریستی داعش و طالبان در ولسوالی صیاد ولایت سرپل به اوج رسیده است و احتمالاً در آینده های نزدیک میان آنها درگیری صورت بگیرد".

مقامات محلی سرپل میگویند که این اختلافات در آینده نزدیک تبدیل به یک جنگ میان این دو گروه خواهد شد.
ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل به خبرگزاری آوا، گفت: "طالبان در یک نشست که با اعضای ارشد شان داشتند، در برابر داعش اعلام جهاد نمودند".

به گفته امانی، اختلافات میان این دو گروه چندین بار منجر به درگیری و از بین رفتن  تعدادی از اعضای دو طرف شده است.
در همین حال، اسدالله خُرم، عضو شورای ولایتی سرپل با تایید گفته‌های ذبیح الله امانی، گفت: "این اختلافات میان طالبان و داعش در ولسوالی صیاد منجر به درگیری و کشته شدن افراد دو طرف شده است".
این عضو شورای ولایتی سرپل افزود که جنگ میان دو گروه، زمینه حملات نیرو های امنیتی بالای آنها را فراهم می سازد، لذا نیروهای امنیتی کشور باید از مصروفیت آنان استفاده کرده، حملات شان را شروع کنند تا بتوانند نتیجه خوبی به دست آورند.
این در حالی است که چندی پیش درگیری  میان گروه های تروریستی داعش و طالبان در ولسوالی درزآب ولایت جوزجان، منجر به کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای دو طرف شده بود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала