خانم قذافی- قهرمان زن معاصر عرب

© AFP 2022 / Joseph Eidمعمر القذافي
معمر القذافي - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
خانم شهید قذافی با وصف که دو پسرش «سیف العرب» و «المعتصم بالله» شهید شده بودند، جسور، قوی، استوار و با روحیه عالی رزمی بود و هیچ هراسی از مرگ نداشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، مشعان الجبوری، نمایندۀ جبهه اصلاح در پارلمان عراق، روز دوشنبه، در صفحۀ فیس بوکِ خود رازی دربارۀ خانواده معمر قذافی رهبر مقتول لیبیا را افشا نموده نوشته است: روزی که معمر قذافی کشته شد، چند بار با همسرش «ام سیف الاسلام» تماس گرفتم و او با وصف که دو پسرش «سیف العرب» و «المعتصم بالله» را از دست داده بود، جسور، قوی، استوار و با روحیه عالی رزمی بود.

وی افزود: او با تمرکز و دقت، موضوعاتی که باید در بیانیۀ خاندان قذافی درج شود را مشخص و تاکید کرد به قاتلان قذافی وعدۀ انتقامی هرچند دیر می دهیم. او سپس خواستار ارائۀ متن نهایی به پسرش الساعدی شد که در نیجر به سر می بُرد.
الجبوری در ادامه گفت: وقتی متن نهایی را که شامل تهدیدِ قاتلان قذافی به انتقام بود، با الساعدی در میان گذاشتم، او با درج این فقره مخالفت کرد و از من خواست به جای آن، از قاتلان تشکر کنم که اجازه دادند پیکر قذافی دفن شود. وقتی این موضوع را با همسر قذافی در میان گذاشتم، او به شدت از مطالب مطرح شده توسط الساعدی انتقاد کرد و خواستار نادیده گرفتن توصیه های او شد.

​نمایندۀ پارلمان عراق تاکید کرد: همسر رهبر لیبیا، زنی قوی و استوار بود و در لحظات که اکثر مردان به هم ریخته بودند، او همچنان پایدار و نستوه بود.

معمر قذافی بیش از 40 سال بر لیبیا حکومت کرد تا بلاخره در سن 69 سالگی، در زادگاه خود «سرت» کشته شد و جسدش، مخفیانه در صحرای لیبیا دفن گردید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала