تصفیه حساب مجلس نمایندگان با وزرای کابینه

© Sputnik / Zuhal Sarhadتصفیه حساب مجلس نمایندگان با وزرای کابینه
تصفیه حساب مجلس نمایندگان با وزرای کابینه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مجلس نمایندگان از عدم مصرف بودجه های انکشافی خشمگین است، و می گوید که این مجلس پس از رخصتی تابستانی با وزرایی که نتوانسته اند بودجه انکشافی شان را به مصرف برسانند، تصفیه حساب می کند.

به‌ گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزای صدای افغان، عبدالرووف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان در نشست علنی امروز این مجلس گفت: "پروژه های انکشافی متاسفانه با گذشت نصف سال مالی هنوز هم به منشا اجرا گرفته نشده اند".

آقای ابراهیمی با بیان اینکه این نهایت ضعف اجرایی حکومت و واحد بودجه ای را نشان می دهد، افزود: "ما مکلفیت خود را داریم بعد از ایام تابستانی این موضوع را شامل آجندا بسازیم و وزرا را حتما مورد بازرپرس قرار می دهیم".

رئیس مجلس نمایندگان تاکید کرد که این از مکلفیت مجلس است و نباید دشمنی با حکومت تلقی شود.

در همین حال صادقی زاده نیلی عضو مجلس نمایندگان می گوید که واحدهای بودجه ای با گذشت نیم سال مالی تنها ۲۰ درصد بودجه خود را به مصرف رسانده است.

این در حالیست که مجلس نمایندگان روز چهارشنبه نیز به وزرای کابینه هشدار داد در صورتی که نتوانند بودجه شان را به مصرف برسانند، با استیضاح و سلب صلاحیت مواجه خواهند شد.

مجلس نمایندگان سال گذشته در یک اقدام کم سابقه ۱۷ وزیر را به علت عدم مصرف بودجه انکشافی، استیضاح کرد که از آن جمله ۷ تن آن‎ها سلب صلاحیت شدند.

حکومت این تصمیم مجلس را برای تفسیر به ستره محکمه فرستاد که تا کنون از سرنوشت آن خبری نیست و تا کنون اکثر وزرای سلب صلاحیت‌شده به حیث سرپرست در وزارت خانه‌های شان کار می‌کنند.

مجلس نمایندگان بارها خواستار معرفی نامزد وزرای جدید شده اند، اما حکومت تاکنون به این خواست مجلس پاسخ مثبت نداده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала