واکنش رئیس جمهور غنی به ائتلاف ها و اتفاقات اخیر در کشور

© Sputnik / Zuhal Sarhad /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش رئیس جمهور غنی به ائتلاف ها و اتفاقات اخیر در کشور
واکنش رئیس جمهور غنی به ائتلاف ها و اتفاقات اخیر در کشور - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهور افغانستان در واکنش به ائتلاف‌های اخیر و با اشاره به شرایط منطقه گفت که سیاستمداران افغان بین اهدف شخصی و ملی اولویت‌بندی کنند. وی همچنین اعلام کرد در نشست‌های اخیر با پاکستان هیچ توافقی صورت نگرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم نیوز، اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در یک نشست خبری به پرسش‌های مختلف خبرنگاران درباره اوضاع کنونی این کشور پاسخ داد.
در مورد مدیریت منابع آبی افغانستان گفت: با مدیریت صحیح 18 میلیون متر مکعب از آبهای این کشور زمینه همکاری‌های بین‌المللی بیشتر فراهم خواهد شد و این به ضرر کشوری نیست.
اشرف غنی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران نیز تصریح کرد که تعبیرهای مختلفی صورت گرفته اما با ایران دوستی مداومی داریم.
رئیس‌جمهور افغانستان همچنین درباره ائتلاف اخیر «عطامحمد نور» والی بلخ، «محمد محقق» معاون دوم رئیس اجرایی و ژنرال «دوستم» معاون دوم اشرف غنی اعلام کرد که باید همه سهم مثبت بگیرند، اصولی رفتار کنند و منافع ملی را اولویت قرار دهند. وی افزود: دولت افغانستان در قضیه حقوقی دوستم نیز بیطرف است.
اشرف غنی درباره انحصارگرایی ریاست جمهوری افغانستان نیز گفت: افغانستان جای انحصار نیست و نظام این کشور مشروع است و در آن تصمیم‌های جمعی گرفته می‌شود.
رئیس حکومت وحدت ملی افغانستان درباره صلح با طالبان و دولت پاکستان اظهار داشت: ما خواستار صلح هستیم و پاکستان نیز برای اتصال به آسیای مرکزی به ما نیاز دارد.
وی همچنین در واکنش به گزارش برخی رسانه‌ها درباره توافق دیورند تاکید کرد: تا کنون با پاکستان به هیچ توافقی درباره خط دیورند نرسیده‌ایم اما باید با این کشور به صلح برسیم.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала