ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعتراف خطرناکترین زن داعش

© Sputnik / Nazek mohamedداعش
داعش - اسپوتنیک افغانستان
خطرناک‌ترین زن عضو داعش در جریان تحقیقات لب به اعتراف گشود.

احلام محسن علی، یکی از خطرناک‌ترین و جنایکارترین زن عضو داعش محسوب می‌شود که در تصرف موصل و روستاهای اطراف آن و منطقه القیاره در اواسط سال 2014 و نیز اقدامات این گروه تروریستی پس از سقوط موصل کمک کرده است.

یک منبع از استخباارت القیاره درباره او می‌گوید: احلام به فعالیت خود به عنوان عضو گروه تروریستی مخفی و فعالیت‌های جاسوسی‌اش و نیز قوماندانی زنان داعشی و گروه‌های تروریستی طی سال‌های پس از سقوط رژیم صدام در سال 2003 و یورش نیروهای امریکائی به عراق، اعتراف کرد.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: در سال 2006 زمانی که به دنبال عملیات تروریستی یکی از برادرانش در موصل به خانه‌ آنها حمله نموده بودیم، برای اولین بار احلام را دیدم.
وی افزود: احلام در جریان تحقیقات بر تفکرات افراطی خود اصرار ورزید و با وجود بلاهایی که داعش در عملیات‌های تروریستی‌اش بر سر اهالی موصل، القیاره و دیگر شهرها آورده بود، اما داعش را تحسین می‌کرد و حتی نیروهای امنیتی را تهدید به انتقام نمود.
عصر ایران می نویسد: به گفته این منبع امنیتی، احلام در جریان تحقیقات اعتراف کرد که پیش از تسلط داعش بر موصل در جمع‌آوری و ارائه اطلاعات برخی از نیروهای پولیس و افسران در روستای الحود شامل اسامی و آدرس خانه‌هایشان جهت بازداشت، شکنجه و اعدام آنها، کمک کرده است. حتی همسر احلام نیز از کینه او نسبت به دستگاه امنیتی در امان نبود، همسر او پیش از اشغال موصل عضو پولیس عراق بود و با داعش نیز بیعت نکرده بود.
احلام در یک خانواده فقیر بزرگ شد، پدرش یک نظامی بازنشسته بود، او چهار برادر و چهار خواهر داشت و در جون 2014 علنی به داعش پیوست. وی بعدا به عضویت دیوان محاسبات و دیوان امنیت و اطلاعات داعش درآمد.
داعش با کمک احلام صدها غیرنظامی از ساکنان روستای الحود و روستاهای جنوب موصل را به اتهام همکاری با دولت عراق و ارائه اطلاعات دقیق از موقعیت جغرافیایی پایگاه‌های داعش به طیاارت ائتلاف، بازداشت و مجازات کرد.
احلام در جریان تحقیقات موقعیت برخی قبرهای دسته‌جمعی نیروهای امنیتی و غیرنظامیان جنوب موصل را که به اتهام توطئه توسط داعش اعدام شده بودند را نشان داده اما نتوانست تعداد این قربانیان را به علت تعداد زیادشان بیان کند. تنها دو چهره برجسته ابو صفوک، از اهالی روستای الحود و دگروال منعم عبدالله جاسم الجبوری، از فرماندنان پولیس سابق ولایت نینوا را که در اوگست 2012 توسط برادرش کشته شده بودند، نام برد.
حسن، تنها پسر احلام که با او به داعش پیوسته بود، در یکی از حملات طیاارت ائتلاف در محله الشهدای موصل کشته شد.
وی زمانی که تلاش می‌کرد در میان آوارگان از بخش قدیمی موصل فرار کند، توسط نیروهای امنیتی عراق با برادرش یکجا دستگیر شدند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала