سفارت آلمان در کابل گزینه های جدیدی را برای دریافت ویزه شینگن معرفی کرد

© Fotolia / Ma8سفارت آلمان در کابل گزینه های جدیدی را برای دریافت ویزه شینگن معرفی کرد
سفارت آلمان در کابل گزینه های جدیدی را برای دریافت ویزه شینگن معرفی کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفارت آلمان در کابل پس از تعطیل شدنش در پی حمله‌ی مرگبار انتحاری، گزینه‌های تازه را برای دریافت ویزه‌ی شینگن معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون یک ، سفارت آلمان در ویبسایتش نوشته است که پس از این شهروندان افغانستان می‌توانند از نمایندگی‌های سیاسی آلمان در برخی از کشورهای همسایه‌ی افغانستان و منطقه درخواست ویزه کنند.
همچنین، وزارت خارجه‌‎ی آلمان در نظر دارد که برای درخواست‌کنندگان افغان، ویزه‌ی شینگن را از طریق نمایندگی‌های سیاسی خود در دهلی مرکز هند، استانبول در ترکیه و دبی در امارات متحده عربی صادر کند.
وزارت خارجه‌ی آلمان در تلاش است که از طریق شهرهای دوشنبه مرکز تاجیکستان و اسلام آّباد مرکز پاکستان، همچنین برای افغان‌ها ویزه صادر کند.
سفارت آلمان در افغانستان از افغان‌هایی که به هدف دریافت ویزه به هند، پاکستان، ترکیه، امارات متحده عربی یا تاجیکستان می‌روند، خواسته است که نخست ویزه‌ی این کشورها را به دست بیاورند و سپس وقت ملاقات را در سفارت آلمان در یکی از کشورهای یادشده از پیش تعیین کنند.
در ویبسایت این سفارت آمده است که وزارت خارجه‌ی آلمان اقدام‌ها مورد نیاز را روی دست دارد که زمینه‌ی ارایه‌ی درخواست‌ها جدید پیوستن به خانواده، ویزه‌ی تحصیلی و سایر نوع‌های آن را در نمایندگی‌های سیاسی این کشور در دهلی نو و اسلام آّباد فراهم کند.
آنانی که پیش از این درخواست یکی از ویزه‌های نامبرده را در سفارت آلمان در کابل ارایه کرده‌اند، در حال حاضر سند آنان تحت بررسی وزارت خارجه‌ی آلمان قرار دارد.
به دلیل انبوهی درخواست ویزه، وزارت خارجه‌ی آلمان از متقاضیان خواسته است صبر کنند و درخواست مجدد در نمایندگی‌ها کشورهای یادشده ارایه نکنند.
به اساس گزارش ویبسایت دویچوله، بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درخواست ویزه در سفارت آلمان در کابل وجود دارد.
خبرگزاری فرانسه در پیوند به این موضوع نوشته است که "حدود نیمی از این ویزه‌ها مربوط به پیوستن به خانواده‌های پناهجویان قبول شده افغان در آلمان است".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала