خواسته های اعراب از قطر کاهش یافت

Telegram
رسانه های آمریکایی از تصمیم کشورهای تحریم کننده قطر برای کاهش سطح خواسته های خود از دوحه برای عادی سازی روابط با قطر خبر می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازنیویورک تایمز و وال استریت ژورنال ، دیپلمات های بلندپایه کشورهای عربستان، بحرین، امارات و مصر گفته اند که این کشورها دیگر اصراری برای برآورده شدن خواسته های 13 گانه خود از سوی قطر جهت عادی سازی روابط با دوحه ندارند.
به نوشته این رسانه های آمریکایی، گویا این 4 کشور، دیگر اصراری بر تعطیل شدن الجزیره و همچنین اخراج افراد و گروه هایی که به اعتقاد این 4 کشور جزء افراد و گروه های تندرو محسوب می شوند نیستند.
کشورهای عربستان، بحرین، امارات و مصر از تاریخ 5 جون با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی خود روابط خود با قطر را قطع کرده و بعدها برای عادی سازی روابط با دوحه 13 شرط را مطرح کرده و مهلتی را نیز برای اجرای این شروط برای دوحه تعیین کردند.
در همین رابطه آسوشیتدپرس نیز نوشت 4 کشور عرب تحریم‌کننده قطر شب گذشته در چارچوب پیشنهادی که ممکن است راه را برای حل وفصل سریع بحران در منطقه هموار سازد، از دوحه خواستند که به 6 اصل مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی پایبند باشد و در خصوص طرحی با تدابیر ویژه برای اجرای این اصول به آن‌ها به مذاکره بپردازد.
سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل، شب گذشته با شرکت در کنفرانسی خبری در جمع گروهی از خبرنگاران در مقر این سازمان اعلام کرد چهار کشور عرب تحریم‌ کننده قطر هم اکنون بر لزوم پایبندی بر 6 اصل مورد توافق در نشست روز پنجم جون وزیران خارجه این کشورها در قاهره تاکید می‌ورزند و امیدوارند دوحه نیز از این اصول حمایت کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала