ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش حمله های هوایی امریکا در افغانستان

© REUTERS / Ari Jalal افزایش حمله های هوایی امریکا در افغانستان
افزایش حمله های هوایی امریکا در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
آمارهای نیروهای هوایی امریکا نشان می دهند که در نیمۀ نخست سال روان میلادی، نظامیان امریکایی در افغانستان، بیش از 1600بم، راپرتاب کرده اند.

به گزارش سپوتنیک به نقل از طلوع نیوز،بر بنیاد این آمار، حمله های هوایی امریکا در مقایسه با همین دوره زمانی در سال پار، 65 درصد افزایش یافته اند. حمایت قاطع، تأیید می کند که بیشتر این حمله ها در افغانستان، طالبان را آماج قرار داده اند.

این یعنی، میزان حمله های هوایی امریکا در افغانستان به همان سطحی برگشته است که نیروهای امریکایی در سال 2002 در نبرد با طالبان داشتند.

درحالی  که این آمار، در همین مدت در سال های 2015 و 2016 میلادی، بسیار اندک بودند.

نیروهای امریکایی و ائتلاف در سال 2015، 298 حمله هوایی را در افغانستان انجام داده اند، در حالی که حمله هوایی این نیروها در سال 2016 به 545 مورد می رسد؛ اما این حمله ها در 2017 به 2634 افزایش یافته اند.

شان مکلی، مشاور پیشین نیروهای هوایی افغانستان در این باره می گوید: «نیروهای ائتلاف در عملیات های جنگ سهم نمی گیرند، این عملیات ها از سوی پیلوتان افغان انجام می شوند و در زمینه آموزش آنان کمک می کنند».

با این همه، حمایت قاطع می گوید که امسال، بیشتر این حمله ها در برابر طالبان انجام شده اند و بخشی از این حمله ها هم، داعش را آماج قرار داده اند.

از سویی هم، وزارت دفاع ملی تأکید دارد که حمله های هوایی، در سر کوب هراس افگنان بسیار مؤثر بوده اند. محمد رادمنش، معاون سخن گوی وزارت دفاع ملی در این باره می افزاید: «ما هرشب حدو صد فعالیت هوایی داریم که از جمله از این ها از شش تا ده حملۀ حمایوی و ضربه بر دشمن است».

حمله های هوایی امریکا در افغانستان، پس از سال  2014، یعنی هنگامی که نیروهای خارجی در افغانستان به نبرد رویاروی با طالبان پایان دادند، رفته رفته کاهش یافتند.

امریکا و نیروهای ائتلاف در حالی حمله های هوایی را افزایش داده اند که پنتاگون هنوز روند فرستادن هزاران سرباز و افسر امریکایی را به افغانستان بررسی می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала