آغاز آموزش پیلوت های افغان از ماه اکتبر

© Sputnik / Andrei Greschnowآغاز آموزش پیلوت های افغان از ماه اکتبر
آغاز آموزش پیلوت های افغان از ماه اکتبر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سخنگوی ماموریت «حمایت قاطع» ناتو در افغانستان اعلام کرد که هلیکوپتر های «بلک هاوک» در اوایل اکتبر سال جاری به افغانستان می‌رسند و ماموریت آموزش پیلوت افغان آغاز خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از میلیتاری تایمز ، سروان ویلیام سالوین سخنگوی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان اعلام کرد که هلیکوپترهای آموزشی بلک هاوک در اوایل ماه اکتبر به افغانستان می‌رسند و پس از آن نیز ماموریت آموزشی پیلوت های افغان آغاز خواهد شد.
پیش از این نیز یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا گفته بود که آمریکا در نظر دارد تا در مجموع 159 هلیکوپتر بلک هاوک برای نیروی هوایی افغانستان تهیه کند.
این در حالی است که این طرح وابسته به تایید هرساله کمک‌های نظامی توسط کانگرس آمریکا است.
آمریکا همچنین در نظر دارد تا در یک و نیم سال آینده برای نیروی هوایی افغانستان 53 هلیکوپتر بلک هاوک فراهم کند.
گفته می‌شود که در این مورد زمانی، پنتاگون در نظر دارد تا 30 فروند هلیکوپتر «کایوس واریر»، 6 فروند طیاره «سوپر توکانو» و 5 فروند طیاره بال ثابت «ای.سی.208» دیگر نیز در اختیار نیروی هوایی افغانستان قرار دهد.
عملیات آموزشی پیلوت های افغان نیز قرار است تا در پایگاه هوایی ولایت قندهار در جنوب افغانستان انجام شود.
در حال حاضر 78 بالگرد «ام.آی.17» روسی در ناوگان هوایی افغانستان وجود دارد. این بالگردها از نوع ترابری و بسیار فرسوده است و به گفته مقامات ارشد نظامی آمریکا بالگردهای بلک هاوک جایگزین آن‌ها خواهند شد.
پیش از این نیز در ماه فوریه جنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز خواستار تحویل این بالگردها به نیروی هوایی افغانستان شده بود.
نیکلسون همچنین این طیاره ها را برای تقویت توانمندی‌های نیروهای امنیتی افغان و خروج از بنبست نظامی در افغانستان ضروری عنوان کرده بود.
به گفته مقامات پنتاگون پس از رسیدن هلیکوپترهای بلک هاوک، حدود 12 هفته زمان می‌برد تا پیلوت های افغان برای هدایت این طیاره ها آموزش ببینند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала