اسرار نو از دربار آل سعود /محمد بن نایف معتاد به کوکایین است

© REUTERS / Fayez Nureldine Saudi Crown Prince and Interior Minister Prince Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz arrives to attend a graduation ceremony of members of Saudi Special Forces in the capital Riyadh, on May 19, 2015.
Saudi Crown Prince and Interior Minister Prince Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz arrives to attend a graduation ceremony of members of Saudi Special Forces in the capital Riyadh, on May 19, 2015. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک منبع آگاه سعودی در توجیه برکناری محمد بن نایف از تمامی پُست های حکومتی، فاش نموده که ولیعهد پیشین عربستان به مواد مخدر به ویژه کوکایین معتاد بود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رویترز، بعد از اینکه عدم حضور مشکوک محمد بن نایف در محافل عمومی و برکناری ناگهانی او گمانه زنی ها در خصوص کودتا در دربار سعودی برای به قدرت رساندن محمد بن سلمان جوان را تقویت کرد، عربستان ترجیح داده با فاش کردن اعتیاد بن نایف به مواد مخدر و توجیه برکناری او، اتهام کودتا را از خود دور کند در حالی که این مسأله از فساد شدید در دربار سعودی حکایت دارد.
یک منبع آگاه سعودی اعلام کرده که برکناری محمد بن نایف از ولیعهدی در عربستان به سود حکومت این کشور بوده زیرا بن نایف به مورفین و کوکایین اعتیاد داشته در حدی که این اعتیاد بر روی عملکرد او تأثیر گذاشته و این مسأله واضح و آشکار شده بود.
این منبع گزارش هایی که بن نایف را قربانی کودتای محمد بن سلمان در داخل دربار عربستان می دانند تکذیب کرده و گزارش هایی که اخیرا در خصوص کناره گیری ملک سلمان پادشاه عربستان تا ماه سپتامبر برای به قدرت رسیدن محمد بن سلمان منتشر شده را نیز کذب دانسته است.
این منبع سعودی گفته محمد بن نایف 47 ساله که علاوه بر ولیعهدی، مسئولیت وزارت داخله عربستان را نیز برعهده داشت از زمان ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان به مواد مخدر معتاد بود.
درحالی که پیشتر در گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده ادعا شده که محمد بن نایف به دلیل مشکلات ناشی از ترور نافرجام در سال 2009 به مسکن های قوی اعتیاد پیدا کرده این منبع به رویترز گفته که ولیعهد پیشین فقط به مسکن های قوی مانند مورفین اعتیاد نداشته بلکه او به کوکایین نیز معتاد شده است.
این منبع افزود: محمد بن نایف از زمان ملک عبدالله به دارو اعتیاد پیدا کرده بود به ویژه مورفین، به همین دلیل بارها ملک عبدالله در این خصوص به او تذکر داده و گله مند بود اما او می گفت به دلیل زخم هایی که از ترور نافرجام در سال 2009 هنوز در بدنش وجود دارد و دردی که این مسأله برای او ایجاد کرده تحت درمان است و برای کاهش درد مجبور است که از مورفین استفاده کند.
منبع سعودی ادامه داده که وضعیت اعتیاد بن نایف بعد از رسیدن به ولیعهدی در سال 2015 تشدید شد تاحدی که کاملا در جلسات عمومی و رسمی قابل تشخیص بود و این مسأله برای اطرافیان او آزار دهنده شده بود، در جلسات شورای وزیران یا خواب بود و زبانش سنگین شده یا برخی مواقع در حالتی که مشخص بود مواد مخدر استفاده کرده و قادر به سخن گفتن نیست به جلسات می آمد و برخی مواقع هم انرژی زیادی داشت.
از سوی دیگر با وجود انتشار گزارش های زیادی درباره اقامت اجباری محمد بن نایف در قصر محل سکونت اش، یک منبع اعلام کرده که او از اظهار نظر درباره گزارش های مربوط به اعتیادش خودداری کرده و از زمان برکناری در قصر خود در جده حضور دارد. این منبع تأکید کرده که بن نایف بارها برای درمان اعتیاد به سویس سفر کرده اما بعد از مدتی دوباره مسأله مصرف مواد مخدر را از سر گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала