در افغانستان چنین است زندگی!

© Photo / J.A. Kargarدر افغانستان چنین است زندگی!
در افغانستان چنین است زندگی! - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نجیبه بهار دختری که یک ماه و 23 روز قبل، خبرهای انفجار کابل را پیگیری می کرد و آن را گزارش میداد. امروز خودش قربانی حمله انتحاری غرب کابل شد. در افغانستان چنین است زندگی!

به گزارش اسپوتنیک، نجیبه بهار دختری که یک ماه و 23 روز قبل، خبرهای انفجار کابل را پیگیری می کرد و آن را گزارش میداد. امروز خودش قربانی حمله انتحاری غرب کابل شد. در افغانستان چنین است زندگی!
قابل ذکر است که در نتیجه حمله انتحاری بامداد امروز دوم اسد در نزدیکی منزل محمد محقق معاون دوم اجرائیه 35 تن کشته و بیش از 50 نفر زخمی شدند.

گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد که هدف از این انفجار دو موتر حامل کارمندان ریاست امنیت ملی افغانستان بوده است.
در ساعات اولیه وقوع این انفجار گفته می‌شد که موتر بمب گذاری شده در نزدیکی منزل محمد محقق معاون دوم عبدالله منفجر شده است. همچنین احتمال افزایش تلفات این انفجار وجود دارد.
با این حال هنوز مسیرهای منتهی به محل حادثه مسدود است و گفته می شود این حمله توسط یک کرولا انجام شده است.
این انفجار در حالی در کابل و در نزدیکی منزل محقق معاون دوم عبدالله عبدالله به وقوع پیوسته است که چندی قبل او با عطامحمد نور وجنرال «دوستم ائتلاف اپوزیسیون دولت را تشکیل دادند.
این ائتلاف سه گانه با عنوان شورای عالی نجات افغانستان قرار است به زودی در کابل اعلام موجودیت کند
همچنین امروز دوم اسد برابر است با اولین سالگرد شهدای جنبش روشنایی است و قرار بود امروز تظاهرات به این مناسبت برگزار گردد، اما حکومت افغانستان سران جنبش را برای مذکراه دعوت و این تظاهرات لغو گردید.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала