تبدیل شدن سفارتخانه های افغانستان به استراحتگاه ها

© Flickr / New Zealand Defence Force Followتبدیل شدن سفارتخانه های افغانستان به استراحتگاه ها
تبدیل شدن سفارتخانه های افغانستان به استراحتگاه ها - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیسیون روابط جهانی مجلس نمایندگان معتقد است که سفیران افغانستان به جای تلاش برای تقویت روابط افغانستان با کشور های خارجی سفارتخانه ها را به استراحتگاه تبدیل کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، کمیسیون روابط جهانی مجلس نمایندگان باور دارد که بیشتر دیپلومات های افغانستان در بیرون از کشور دانش و تجربه سیاسی نداشته و بر اساس روابط و خویشاوندی گماشته شده اند.

عبدالقیوم سجادی، عضو کمیسیون روابط جهانی ولسی جرگه: «افراد که گماشته می شوند بر اساس شایستگی نبوده بلکه بر اساس روابط شخصی تعین شده و در برابر وزارت خارجه نیز پاسخگو نیستند. در حال حاضر دستگاه دیپلوماسی افغانستان با رکود روبروست».

وزارت امور خارجه افغانستان در پیوند به این اظهارات گفته است که برخی از سفیران بر اساس لزوم دید رئیس جمهور و بر اساس فرمان رئیس جمهور مستقیما گماشته شده اند و افرادی اند که مورد اعتماد رییس جمهور هستند.

قابل یادآوری است، رئیس جمهور غنی در روزهای اول کاری اش گفته بود که برای تقویت سیاست خارجی افغانستان تلاش می کند. اما تا بحال بیشتر خویشاوندان و همکاران دوره کمپاین های انتخاباتی رئیس جمهور به حیث دیپلومات مقرر شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала