واکنش اتحادیه اروپا به امضای تحریم ها/ از منافع اقتصادی خود دفاع خواهیم کرد

© Photo / PixabayEuropean Union
European Union - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای به امضای قانون تحریم‌های ایران، روسیه و کوریای شمالی توسط «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک ، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون گفت ، کشور های اروپایی نگران اند که شرکت‌های طرف قرارداد روسیه در عرصه‌ی انرژی در پی این تحریم‌ها دچار زیان شوند؛ از جمله، گفته می‌شود این تحریم‌ها ممکن است در پروژه‌ی خط لوله‌ی «نورد استریم 2 که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند، ضرر ایجاد کند.
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه برای اولین بار از لحن «دونالد ترامپ» در بیانیه‌ای که وی بعد از امضای این قانون صادر کرده استقبال کرده است.
ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت من انتظار دارد کنگره از این قانون معیوب برای مانع‌تراشی در همکاری مهم ما با متحدان اروپایی برای حل و فصل درگیری‌ها در اوکراین استفاده نکند و آن را دستاویزی برای جلوگیری از تلاش‌های ما در رفع به تبعات ناخواسته این قانون بر شرکت‌های اروپایی، دوستان یا متحدان ما قرار ندهد.»
اتحادیه اروپا گفته بیانیه ترامپ از اهمیتی اساسی در اطمینان ‌بخشی به اینکه آسیبی به منافع اروپایی‌ها وارد نمی‌شود، برخوردار است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала