طالبان: رسانه ها باید واقعیت های «میرزا اولنگ» را به نمایش بگذارند

© AFP 2022 / Javed Tanveerطالبان: رسانه ها باید واقعیت های «میرزا اولنگ» را به نمایش بگذارند
طالبان: رسانه ها باید واقعیت های «میرزا اولنگ» را به نمایش بگذارند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه طالبان خطاب به رسانه ها گفته است، که رسانه ها به نفع حکومت افغانستان تبلیغات فریبنده ای را راه اندازی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، طالبان در ویب سایت رسمی خود نوشت: رسانه‌ها ابزار حکومت شده‌اند و به نفع آنها دست به تبلیغات فریبنده می‌زنند در حالیکه باید واقعیت‌ها و حقایق را انعکاس دهند.

خانواده های شهدای روستای میرزا اولنگ خواهان عدالت هستند - اسپوتنیک افغانستان
خانواده های شهدای روستای میرزا اولنگ خواهان عدالت هستند

ابو صهیب حقانی یکی از فرماندهان طالبان در این گزارش نوشته کرده است، طالبان در حالی همه روزه به پیروزی‌های بیشتری در نقاط مختلف افغانستان دست پیدا می‌کند که قدرت‌طلبان در کابل بر سر سمت‌های حکومتی و تقسیم قدرت مشغول چانه‌زنی و جنگ هستند.

او در ادامه می نویسد: پیروزی‌های میدانی این گروه، اختلافات در کابل و حکومت ضعیف، باعث شده تا امریکا و کشورهای غربی نیز حوصله خود را از دست بدهند و به فکر فرار از افغانستان بیافتند.

همچنان در این گزارش آمده است که رسانه‌ها در افغانستان برای حمایت از حکومت و تحریک احساسات مردمی عکس‌هایی را از جنایات صورت گرفته در سوریه و یمن منتشر کرده‌اند و آنها را به طالبان در ولایت سرپل نسبت داده‌اند.

طی سه روز گذشته در منطقه «میرزاولنگ» در ولسوالی صیاد ده‌ها غیرنظامی کشته شده و تعدادی نیز ربوده شدند که پس از این حادثه «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد، که این گروه در کشتار غیرنظامیان شیعه در سرپل دخالتی نداشته‌ و تنها 28 پولیس محلی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала