نیروهای نظامی افغان بدون درگیری 4 پایگاه امنیتی را در غورماچ به طالبان سپردند

© AP Photo / Allauddin Khanنیروهای نظامی افغان بدون درگیری 4 پایگاه امنیتی را در غورماچ به طالبان سپردند
نیروهای نظامی افغان بدون درگیری 4 پایگاه امنیتی را در غورماچ به طالبان سپردند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نظامیان افغان از ۴ پایگاه امنیتی در ولسوالی غورماچ عقب‌ نشینی کرده و مواضع خود را بدون درگیری به گروه طالبان واگذار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع امنیتی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان گفت که نظامیان افغان با عقب نشینی از چهار پایگاه امنیتی در ولسوالی غورماچ شب گذشته مواضع خود را بدون درگیری به طالبان واگذار کردند.
طبق گزارش تسنیم نیوز، این سربازان به مقر فرماندهی گردان سوم ارتش در این والسولی عقب نشینی کرده‌اند.
«احمدجاوید بیدار» سخنگوی والی فاریاب به سلام وطندار گفته است که مواضع واگذار شده خارج از منطقه بود و تنها به منظور دفاع خودی نیروهای امنیتی ایجاد شده بودند که دیگر نیازی جدی به وجود آنها احساس نمی‌شد.
وی افزود: با آغاز عملیات نظامی برای تصرف دوباره مرکز ولسوالی غورماچ پایگاه‌های تازه‌ای در بخش‌های مناسب در این ولسوالی ایجاد می‌شوند.
از سوی دیگر طالبان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که نیروهای ارتش با ترک مواضع خود 6 پایگاه را به این گروه واگذار کرده‌ است.
این در حالی است که حدود 400 سرباز اردوی ملی از بیست روز گذشته در غورماچ در محاصره طالبان قرار گرفته‌اند ولی حکومت مرکزی هنوز نیروهای کمکی به این ولسوالی اعزام نکرده است.
این سربازان قبل از این هشدار داده بودند که در صورت نرسیدن تجهیزات و تدارکات لازم مواضع امنیتی خود را به گروه طالبان واگذار کرده و عقب نشینی خواهند کرد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала