ایتالیا در لیبیا از مشی ناتو پیروی میکند

© Sputnik / Andrey Steninایتالیا از راه ناتو پیروی میکند
ایتالیا از راه ناتو پیروی میکند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد ال امین در نشریه «Afrigatenews» چاپ لیبیا می نویسد، غرب و ایالات متحده امریکا حل بحران لیبیا را بعد از آن به تعویق می اندازند، وقتیکه به لیبیایان در سال 2011 رویای مجازی آزادی و دموکراسی بخشیدند و دولت آنها را در گرداب بی نظمی غرق ساختند.

انقلاب 17 فبروری برای همه تروریستان، دزدان و نیروهای اجنبی به پوشش مبدل گشت و به مردم لیبیا به غیر از درد، تلخی ها و توهین هیچ چیزی به بار نیاورد.
در جریان هفت سال تخریب دولت لیبیا اروپایان و امریکا هیچ کار را انجام ندادند که به حل بحران مساعدت میکرد. آنها فقط به آتش جنگ داخلی دامن می زنند و از مداخله در لیبیا منفعت زیادی از قبیل جابجا ساختن پایگاه های نظامی خود و تصاحب پول از حسابات منجمد شده بانکی لیبیا، کسب میکنند.
ایتالیا که فعالیت کمپنی های ایتالوی را در لیبیا ممنوع ساخت، مقامات کشور را به غذرخواهی و امتناع از مطالبه پرداخت جبران خساره مالی 250 میلیون دالر در مدت زمان 25 سال به لیبیایان به خاطر جنایات شان مجبور ساخت و از سرنگونی رژیم لیبیا بیشترین مفاد بدست آورد. در حال حاضر حضور کشتی های جنگی ایتالوی در لیبیا به منظور تربیه محافظان سرحدی برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در واقعیت امر فقط پوشش برای دفاع از منافع شان و تحکیم نفوذ آن کشور در لیبیا می باشد. این وضع در زمینه گسترش نفوذ فرانسه در لیبیا و برگزاری ملاقات در فرانسه بین سراج، رهبر حکومت تفاهم که از طرف اروپا و ایالات متحده امریکا حمایت میشود و حفتر قوماندان اردوی لیبیا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
نتائیج این ملاقات با منافع ایتالیا ضدیت دارد که از گروه های ملیشای میسورات و متحدین آنها در چهره گروه های افراطی که مسوول تصفیه های قومی و اعمال خصمانه علیه اردوی لیبیا در منطقه شرقی می باشند، حمایت میکند.
ایتالیا برای ایجاد بی نظمی در لیبیا، فقط به این هدف آماده می باشد که این کار به دفاع از منافع این کشور در لیبیا مساعدت میکند، جای که توازن قوا به نفع انگلستان، فرانسه و امریکا است. فقط به همین علت ایتالویان به معامله با گروه های مسلح میسورات تن داده و با آنها موافقت نامه عقد نموده که به ایتالویان امکان داشتن پایگاه نظامی خود در این شهر، در بدل حمایت سیاسی از شبه نظامیان و رهبران آنها به سطح بین المللی، فراهم می سازد. این همه تضادهای پوشیده بین دول عضو ناتو در باره مداخله در لیبیا افشا می سازد.
در اینجا یاداوری برخی حقایق مهم به ارتباط جریان مهاجرین به لیبیا ضروری است.
پرابلم مهاجرین در لیبیا — کار دست امریکا و اروپا می باشد که اوضاع را در کشورهای شمال افریقا بی ثبات می سازند و از این کار برای آن استفاده میکنند، تا حضور نظامی شان را در لیبیا و کشورهای همجوار، مانند تونس، جای که پایگاه نظامی امریکا وجود دارد و نظامیان انگلیس نیز موجود اند، تبرئه کنند. جریان مهاجرین از کشورهای افریقایی در جنوب صحرا، از طریق لیبیا می گذرد. در سرحد لیبیا و نایجیریا پایگاه نظامی فرانسه وجود دارد، در جنوب لیبیا نیروهای امریکایی حضور دارند و آنها همچنان در اطراف جهیل چاد مستقر شده اند. برعلاوه این، نیروهای ناتو سواحل لیبیا را احاطه کرده اند.
شبهه نظامیان که با واشنگتن و اروپا همکاری میکنند و پایتخت لیبیا، شهر طرابلس را کنترول میکنند، کار انسان فروشی را در لیبیا آغاز کرده اند. این همه به دستگاه های استخباراتی اروپایی و امریکا معلوم اند. ما در حال حاضر مشاهده میکنیم که اروپا و امریکا چگونه پروژه جدی را در لیبیا تحقق می بخشند که هدف آن — دوام منازعه مسلحانه بین جناح های متخاصم می باشد. بزرگترین ثبوت این امر اینست که کشورهای اروپایی و واشنگتن از تسلیح اردوی لیبیا امتناع می ورزند که با گروه های تروریستان و افراطیون در شرق کشور می جنگد.
در طول هفت سال کشورهای غربی از گروه های افراطی و چهره های غیراخلاقی مانند فیاض سراج حمایت میکردند و بدینوسیله پروسه حل بحران لیبیا را به تعویق می انداختند. این کار تهدید را برای لیبیا و کشورهای همجوار به بار می آورد که بهای بی نظمی ایجاد شده توسط کشورهای ناتو را می پردازند که هدف آن کنترول بر نفت و تغییر نقشه شرق نزدیک می باشد.
یگانه راه حل که به منازعه در لیبیا خاتمه بخشیده میتواند، متحد شدن دول همجوار لیبیا به منظور رفع ممنوعیت بر فعالیت های اردوی لیبیا می باشد که هدف آن آزادسازی شهرهای دیگر لیبیا و برقراری کنترول بر آنها است. این مساله خاصتاً به پایتخت طرابلس مربوط میگردد، چون اروپا و امریکا مساعی جدی را در مورد پایان بخشیدن منازعه در لیبیا بخرج نمی دهند، بلکه برخلاف، از قرار معلوم، به بی ثباتی کشورهای شمال افریقا مساعدت میکنند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала