متیس و تیلرسون درباره وضعیت کوریای شمالی و افغانستان به قانونگذاران امریکا توضیحات می دهند

© AFP 2022 / John Thysمتیس و تیلرسون درباره وضعیت کوریای شمالی و افغانستان به قانونگذاران امریکا توضیحات می دهند
متیس و تیلرسون درباره وضعیت کوریای شمالی و افغانستان به قانونگذاران امریکا توضیحات می دهند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر امور خارجه امریکا، رئیس پنتاگون، رئیس نیروهای مسلح ستاد مشترک امریکا و رئیس اطلاعات ملی امریکا درباره وضعیت در اطراف کوریای شمالی و افغانستان به نمایندگان هر دو مجلس امریکا توضیحات می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه امریکایی «پولیتیکا» روز چهارشنبه به نقل از منابع در قوه مقننه امریکا نوشت: رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا، جیمز متیس رئیس پنتاگون، جنرال جوزف دانفورد رئیس نیروهای مسلح ستاد مشترک و دنیل کوتز رئیس اطلاعات ملی امریکا به تاریخ 6 سپتمبر درباره وضعیت اطراف کوریای شمالی و افغانستان برای همه نمایندگان هر دو مجلس کنگره و سنا توضیحات خواهند داد.

برای ورود 190 نظامی و 20 هلیکوپتر آپاچی نیازی به اجازه مقام های افغانستان نداریم - اسپوتنیک افغانستان
برای ورود 190 نظامی و 20 هلیکوپتر آپاچی نیازی به اجازه مقام های افغانستان نداریم

با توجه به این منابع روزنامه می نویسد، سناتورها و اعضای کنگره امریکا در پشت درهای بسته از نمایندگان دولت امریکا در باره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای افزایش شمار نیروهای نظامی امریکا در افغانستان و همچنین گام های بعدی امریکا در برابر کوریای شمالی خواستار توضیحات خواهند شد.

این روزنامه محل نشست نمایندگان امریکا و سران دولت امریکا را مشخص نکرده است.

یادآوری می کنیم، که نمایندگان دولت ترامپ در ماه اپریل یک نشست توجیهی با سناتورهای این کشور به خاطر وضعیت برنامه های راکتی و هسته ای پیونگ یانگ برگزار کرده بودند.

پیش از این، در هفته گذشته رئیس جمهور امریکا راهبرد جدید امریکا برای افغانستان را اعلام کرد، اما در باره شمار نیروهای این کشور که به افغانستان فرستاده می شوند و آغاز و پایان عملیات نظامی چیزی نگفت.

کوریای شمالی صبح روز سه شنبه یک راکت بالستیک جدید را آزمایش کرد که این راکت با عبور از بخش شمال شرقی جاپان و طی فاصله 1180 کیلومتر در شرق ایرم کیپ در جزیره هوکایدو در اقیانوس آرام فرود آمد. در همین حال ارتش کوریای جنوبی اعلام کرد که این راکت با طی فاصله 2700 کیلومتر و ارتفاع 550 کیلومتر پرواز کرده است.     

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала