ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

ضمیرکابلوف:آمریکا در افغانستان اشتباه خود را تکرار می کند

© Sputnik / Sarhad Zuhalکابولوف
کابولوف - اسپوتنیک افغانستان
ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان ، استراتژی جدید دونالد ترامپ در این کشور را ادامه اشتباهات باراک اوباما دانست.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف ، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: استراتژی جدید دولت دونالد ترامپ در افغانستان تکرار، اشتباهات و خطاهای باراک اوباما در این کشور است.
نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در این گفتگو همچنین اظهار داشت:
— طرح اعمال فشارهای نظامی بر طالبان با هدف آوردن آن ها به میز مذاکرات، نشانه شکست واشنگتن در استراتژی خود در افغانستان است.
— آقای اوباما در گذشته با اعزام 30 هزار نیرو اضافی به افغانستان چیزی به دست نه آورد. حال دولت جدید آمریکا با اعزام 3900 سرباز چه چیزی را می‌خواهد به دست آورد؟
— استراتژی جدید ترامپ مبنی بر حضور نظامیان آمریکایی تا زمان نامحدود در افغانستان، درگیری و کشته شدن غیر نظامیان در این کشور را تشدید می کند.
— برای اثبات این مطلب لازم نیست که زیاد منتظر نتیجه آن باشیم. بلافاصله در پی اعلام استراتژی جدید ترامپ در حمله آمریکا به مواضع طالبان در هرات 13 غیرنظامی و در ولایت لوگر 13 غیرنظامی دیگر و همچنان در کابل 2 غیرنظامی کشته شدند.
— وضعیت کنونی افغانستان تنها با فرآیند صلح می‌توان حل شود و قدرت های منطقه ای و بین المللی باید از این روند حمایت کنند.
— روسیه خواهان حل عادلانه مساله افغانستان به گونه ای که به نفع تمام کشورهای منطقه منجر می شود، است. درهای ما بر روی آمریکا برای ملحق شدن واشنگتن به این مکانیزما باز است. از دیدگاه مسکو، می‌توان با این فرمت یک پلتفرم برای گفتگو میان کابل و طالبان را ایجاد کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала