ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

آزادی زن روسی و دختر پنج‌ساله اش از زندان پلچرخی

© Fotolia / Rafael Ben-Ari آزادی زن روسی و دختر پنج‌ساله اش از زندان پلچرخی
آزادی زن روسی و دختر پنج‌ساله اش از زندان پلچرخی - اسپوتنیک افغانستان
یک زن که تابعیت روسیه را دارد، و به جرم تلاش پیوستن به بخش افغانی گروه تروریستی داعش در کابل زندانی شده بود، آزاد شد.

به گزارش اسپوتنیک، خبر آزاد شدن این زن را امروز (دوشنبه) سفارت روسیه در کابل اعلام کرد.

در خبرنامه سفارت روسیه در کابل آمده است: "دیروز، تاریخ 10 ماه سپتمبر کوجایفا ت‌‌. پ‌. ، خانم 26 ساله روسی و دختر پنج ساله اش پس سپری نمودن مدت قید شان به جرم تلاش به پیوستن به شاخه افغانی داعش، از زندان پل چرخی در کابل، آزاد شده اند. رئیس خانواده، آقای کوجایف م‌. ا. مرد 33 ساله هنوز در قید زندان قرار دارد".

سفارت روسیه در ادامه خبرنامه افزوده است: "از لحظه بازداشت خانواده کوجایف در سال 2016، بخش کنسولی سفارت روسیه در افغانستان بطور مداوم با ریاست امور کنسولی وزارت خارجه افغانستان، وکیل مدافع بازداشت‌شدگان و همچنان مسئولین زندان پلچرخی در ارتباط بود و در مورد بازداشت اتباع روسیه، دسترسی به خدمات صحی و برقراری تماس با سفارت و نزدیکان شان، بطور فعال کار می‌کرد".

الکسی کوساریوف، مسئول مطبوعاتی سفارت روسیه در افغانستان یادآور شد که این شهروند روسیه همراه با دخترش در جریان روز افغانستان را ترک خواهند کرد. وی گفت: "آنها امروز پرواز می‌کنند. کارمندان بخش کنسولی آنها را الی میدان هوایی بدرقه خواهند کرد".

در گزارش آمده است که پس از آزاد شدن کوجایفا و دخترش به سفارت روسیه در کابل منتقل شدند و به آنها مواد خوراکه، محل بود و باش و همچنان خدمات صحی، ارائه شد.    

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала