ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

تظاهرات ضد امریکایی باشندگان قره‌باغ به دلیل اهانت به اسلام

© AFP 2021 / Ted Aljibe تظاهرات ضد امریکایی باشندگان قره‌باغ به دلیل اهانت به اسلام
تظاهرات ضد امریکایی باشندگان قره‌باغ به دلیل اهانت به اسلام - اسپوتنیک افغانستان
صبح امروز باشندگان ولسوالی قره‌باغ ولایت کابل در واکنش به نشر برگه‌های تبلیغاتی اهانت آمیز به دین اسلام از سوی نیروهای امریکایی در پروان، دست به تظاهرات زدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، در این تظاهرات بیش از دو هزار باشنده ولسوالی قره‌باغ اشتراک داشتند و معترضان برگه‌های تبلیغاتی که هفته گذشته از سوی نظامیان امریکایی در پروان پخش شد را توهین به دین اسلام دانسته و به شدت آن را محکوم کردند.
معترضان با سر دادن شعار "مرگ بر امریکا" به نظامیان خارجی هشدار دادند که اهانت به دین اسلام برای مردم افغانستان قابل تحمل نمی‌باشد.
این تظاهرات کنندگان که جاده قره‌باغ — کابل را به روی ترافیک بسته بودند، خواهان توضیحات مقام‌های امریکایی درباره این اهانت‌شان به دین اسلام شدند.

این در حالیست که اعضای مجلس نمایندگان نیز روز گذشته نشر برگه‌های تبلیغاتی از سوی نیروهای امریکا در پروان را اهانت به دین اسلام خواندند و آن را به شدت محکوم کردند.

مجلس نمایندگان در این اعلامیه نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان را به بی‌تفاوتی نسبت به ارزش‌های دینی مردم افغانستان متهم کرده و آن را به شدت محکوم کرده است.
مجلس نمایندگان با اشاره به اینکه مردم افغانستان در برابر چنین تحقیرهای نظامیان امریکایی خاموش بوده نمی‌توانند، از نظامیان امریکایی خواسته که به ارزش‌های دینی مردم جداً احترام بگذارند.

نظامیان امریکایی هفته گذشته، برگه‌های تبلیغاتی توهین آمیزی را از هوا در برخی نقاط ولایت پروان پرتاب کردند. در این برگه تبلیغاتی، شیری دیده می‌شود که به دنبال یک سگ سفید است و پرچم گروه طالبان که روی آن کلمه طیبه " لا اله الا الله محمد رسول الله " نوشته شده روی این سگ قرار داده شده است.
نظامیان امریکا پس از نشر این برگه‌های تبلغیاتی توهین آمیز از مردم افغانستان معذرت خواهی کرده اند.    

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала