ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

برکناری معاون ریاست نظارت اداره امور در پی افشای اسناد محرم

© Photo / M.Naderiبرکناری معاون ریاست نظارت اداره امور در پی افشای اسناد محرم
برکناری معاون ریاست نظارت اداره امور در پی افشای اسناد محرم - اسپوتنیک افغانستان
یک مقام ادارۀ امور تأیید می‎کند که این اسناد، آنچه را که قوم گرایی در استخدام شماری از کارمندان ادارۀ امور دانسته می شود، نشان می دهند از نشانی معاون ریاست نظارت و ارزیابی این نهاد در کانال عمومی تلگرام گذاشته شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، رییس ادارۀ امور از معاون ریاست نظارت و ارزیابی ادارۀ امور که سندهای محرم را در کانال تلگرام گذاشته بود، خواسته است تا از مقامش کناره گیری کند.

این اسناد که دوازده بند دارد و از نشانی ثواب الدین مخکش که از نزدیکان رییس ادارۀ امور هم شناخته می‌شود، در کانال عمومی تلگرام های کارمندان ادارۀ امور، پخش شده است. در این کانال می شود که پس از پخش این سند، از نشانی آقای مخکش، در این کانال، به پخش اشتباهی آن، نیز اشاره شده است.

این اسناد، از نشانی ثواب الدین مخکش، معاون ریاست نظارت و ارزیابی اداره امور، به گونه اشتباه پخش شده بودند.

واکنش های کارمندان اداره امور عضو این کانال تلگرام ها، به بندهای این سند هم گوناگون بوده اند. شماری از بندهای آمده در آن پشتیبانی کرده اند و شماری هم مخالفت شان را نشان داده اند.

در بند نهم این سند می‎خوانیم: "پشتون های هرات را که پشتو نمی فهمند جابه جا کنیم و تاجیک و ازبیکی را که به گونه مطلق مطابق خواست ما کار کنند، به صورت نمونه یی تعیین کنیم، تا مردم فکر کنند که از هر قوم، کسی در این جا (اداره ی امور) است". ‏ 

در این میان، مدیر مسؤول روزنامه اطلاعات روز که برای نخستین بار این سند را پخش کرد، از به ستوه آمدن شماری از کارمندان ادارۀ امور از این وضع سخن می گوید.

ذکی دریابی، در این باره بیان داشت: "این اطلاعات، بر اساس همکاری جمعی از کارمندان و هم وطنانی که به افغانستان متحد باور دارند، به اطلاعات روز منتقل شد و ارسال شد؛ هدفی که آنان داشتند، این بود که اطلاع رسانی که جمع دیگری از کارمندان اداره امور در پی دامن زدن به نفرت و نفاق قومی استند".

اما یک مقام اداره امور تأیید می‎کند که این اسناد واقعی استند و رییس ادارۀ امور نیز این اسناد را تأیید می‎کند، این مقام ادارۀ امور می‎گوید که رییس این نهاد گفته است که یک حلقه می کوشید تا این تغییرات به میان آید و وی آن را نپذیرفته است.

این مقام ادارۀ می گوید که رییس این اداره از آقای مخکش خواسته است تا از مقامش کناره گیری کند.

گفته می شود قرار بوده است که این اسناد، در یک کانال رسمی تلگرام، میان چند تن از کارمندان بلندپایۀ اداره امور، رد و بدل شوند؛ اما سرانجام، به یکی از کانال های عمومی تلگرام های این اداره، راه یافتند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала