ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نگرانی مجلس نمایندگان از فروش آزادانه مشروبات الکولی در کشور

© AP Photo / Rahmat Gul, Poolنگرانی مجلس نمایندگان از فروش آزادانه مشروبات الکولی در کشور
نگرانی مجلس نمایندگان از فروش آزادانه مشروبات الکولی در کشور - اسپوتنیک افغانستان
اعضای مجلس نمایندگان سالهاست از وجود فساد اخلاقی در هوتل‌ها و رستورانت های کابل و فروش آزادنه مشروبات الکولی در شهرهای مختلف کشور شکایت می کنند.

به‌ گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مولوی تره خیل، عضو مجلس نمایندگان در نشست علنی امروز این مجلس با انتقاد از موجودیت فساد اخلاقی و فروش مشروبات الکولی در شهر کابل سخن زد و گفت: "فروش شراب در واقع دشمنی با خداوند و خلاف امر او است".

به گفته این عضو مجلس، "در هوتل های کابل هر شب چیزهایی جریان دارد که سبب قهر و غضب خداوند می شود".

این نماینده مردم از مجلس خواست که مسوولان مربوطه را دعوت داده تا از آنان خواسته شود جلو این اعمال گرفته شود.

عبدالرووف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان با تایید حرف‌های تره خیل گفت: "نه تنها در کابل بلکه در سراسر افغانستان مشروبات الکولی خلاف قانون و اسلام فروخته می‌شود و یکی از عوامل جنگ، تداوم جنگ و بی ثباتی در افغانستان همین مساله است".

آقای ابراهیمی افزود: "حکومت صلاحیت اجرایی دارد باید به احترام قانون و دین اسلام، در جمع آوری و ممانعت از فروش مشروبات الکولی اقدامات خود را داشته باشد."

او همچنان تاکید کرد که کمیسیون های اختصاصی مجلس نمایندگان نیز مسوولیت دارند تا در این راستا اقدام کنند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که اعضای مجلس نمایندگان سالهاست از وجود فساد اخلاقی در هوتل‌ها و رستورانت های کابل و فروش آزادنه مشروبات الکولی در شهرهای مختلف کشور شکایت می کنند.

گفته می شود که مراکز فساد اخلاقی، رستورانت‌ها و مشروب فروشی‌ها بدون تبانی با حوزه‌های امنیتی پولیس نمی‌توانند فعالیت کنند و برای فعالیت آزادانه خود به حوزه‌های پولیس باج می‌پردازند. 
اقداماتی هم چندی قبل صورت گرفت. از جمله ریاست مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس کابل چندی قبل در یک اقدام بی پشینه یک هوتل مشهور به "کابل کوزین" را در مرکز شهر نو کابل مسدود کرد. 
کابل کوزین تبدیل به بزرگترین مرکز فحشا و فساد اخلاقی در شهر کابل شده بود و شب و روز دهها دختر جوان در این مکان مراجعه می کرد و برای خوشگذرانی ساعت ها در داخل هوتل با مردها بودند. 
این هوتل در مرکز شهرنو کابل از چند سال به این طرف فعالیت داشت و براساس گزارش ها در این مکان انواع مواد مخدر و مشروبات الکولی توسط مشتریان آن مورد استفاده قرار می گرفت.     

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала