ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نویسنده عربستانی:عربستانی‌ها شایسته اوضاع بهتر هستند

© AFP 2021 / FAYEZ NURELDINEنویسنده عربستانی:عربستانی‌ها شایسته اوضاع بهتر هستند
نویسنده عربستانی:عربستانی‌ها شایسته اوضاع بهتر هستند - اسپوتنیک افغانستان
به گزارش اسپوتنیک،به نقل از ایسنا،جمال خاشقجی، نویسنده عربستانی در مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن پست نوشت،ازاکنون به بعد سکوت اختیار نخواهد کرد چراکه عربستانی‌ها شایسته اوضاع بهتر هستند.

نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته  عربستان سعودی که از کشورش خارج شده و زندگی در تبعید را انتخاب کرده دلایلی را که باعث می‌شد وی در مورد بازداشت‌های سیاسی در این کشور صحبت نکند، بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد که تصمیم گرفته است از حالا به بعد علیه موج بازداشت‌ها و سرکوب‌ها در عربستان فریاد بزند. خاشقجی عنوان داشت که اقدام جز این خیانتی علیه کسانی است که به زندان افتاده‌اند.

وی گفت که همواره نگران وضعیت خانواده‌اش و از دست دادن شغلش بود اما در حال حاضر تصمیم دیگری گرفته تا صدای خود را در کنار دوستان وی که از هراس بازداشت شدن، زندگی در تبعید را انتخاب کرده‌اند صدایش را بالا ببرد.

این نویسنده عربستانی تصریح کرد: عربستان دیگر عربستان قبل نیست و عربستانی‌ها شایسته اوضاع بهتر هستند.

وی در مقاله خود افزوده است: برای من نوشتن مقاله در واشنگتن پست لذت بخش نبود اما سکوت به نفع وطن من و به نفع بازداشت شدگان نیست.

وی افزود: محمد بن سلمان،‌ ولیعهد جوان وعده اصلاحات اجتماعی و اقتصادی را داده بود اما چیزی که در حال حاضر می‌بینم موج اخیر بازداشت‌هاست. ظرف هفته گذشته گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت حدود 30 تن پیش از به قدرت رسیدن ولیعهد به تخت پادشاهی مطرح شد. برخی از بازداشت شدگان دوستان نزدیک من هستند و آنچه که رخ داده است اهانتی به اندیشمندان و رهبران دینی است که جسارت بیان دیدگاه‌های مغایر با دیدگاه‌های رهبری عربستان را به خود می‌دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала