ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

دولت ایران 205 زندانی افغانستانی را به کشورشان تسلیم داد

© Fotolia / ViewApartدولت ایران 205 زندانی افغانستانی را به کشورشان تسلیم داد
دولت ایران 205 زندانی افغانستانی را به کشورشان تسلیم داد - اسپوتنیک افغانستان
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری ایران گفت، که 205 شهروند افغانستان که در زندان های ایران زندانی بودند دبه کشور متبوعشان انتقال داده شد.

آیت الله خامنه‎ای: کودکان افغان نباید از حق آموزش در ایران محروم شوندلوی - اسپوتنیک افغانستان
آیت الله خامنه‎ای: کودکان افغان نباید از حق آموزش در ایران محروم شوندلوی
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمود عباسی رئیس کارگروه انتقال محکومان و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری ایران گفت: در چارچوب معاهده انتقال محکومان میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و با حضور هیات بلند پاید افغانستان در ایران 205 تن از محکومان افغانستان از زندان های یز، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، تهران و البرز در مرز مشترک دو کشور تحویل مقامات کشور افغانستان شدند.

او گفت: این کار با هماهنگی نمایندگان قوه قضائیه ایران، وزارت امور خارجه ایران، سازمان زندان ها و دیگر اعضای کارگروه انتقال محکومان و بیش از یک سال تلاش دوامدار انجام شده است.

وی در ادامه گفت: ما در سال گذشته نیز بیش از 400 زندانی محکوم افغانستانی را به آن کشور تسلیم داده ایم و در آینده نزدیک نیز شمار بیشتری از محکومان خارجی را به کشورهای شان تسلیم و انتقال خواهیم داد.

او همچنان گفت: در دو سال گذشته دایره معاهدات انتقال محکومان گسترده تر شده و ادارات موظف کارهای شان را به وجه احسن انجام داده اند. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала