ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

افشاء اسرار خاندان حاکم عربستان

© AP Photo / Hassan Ammarافشاء اسرار خاندان حاکم عربستان
افشاء اسرار خاندان حاکم عربستان - اسپوتنیک افغانستان
عربستان در آستانه تغییرات گسترده سیاسی، اجتماعی و اقتصادی قرار دارد.

اسپوتنیک به نقل از العالم، پایگاه اینترنتی العهد؛ ­فعال توئیتری سعودی از آغاز تغییرات گسترده سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در نظام آل سعود خبر داد.

براساس این گزارش، «مجتهد» فعال توئیتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی در حساب توئیتر خود به نقل از یک مستشار بلندپایه امریکائی که در طرح اقتصادی چشم انداز 2030 مشارکت دارد، نوشت عربستان سعودی در آستانه تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده ای است و کسانی که در این مسیر مانعت ایجاد نماید، زندانی خواهند شد.

مجتهد به نقل از این مستشار امریکائی افزود براساس این تغییرات محمد بن سلمان در رأس قدرت سیاسی قرار می گیرد و عربستان سعودی از نظر اجتماعی به سمت ایجاد جامعه لائیک (غیرمذهبی) پیش خواهد رفت. در حوزه اقتصادی نیز این کشور شاهد فروش شرکت نفتی آرامکو و وضع مالیات های جدید خواهد بود. این برنامه با هماهنگی افراد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا و همچنین اسرائیل ، مصر و امارات عربی متحده اجرا خواهد شد.

مجتهد افزود بازداشت گسترده مبلغان و فعالین دانشگاهی و روشنفکران که به تازگی در عربستان سعودی صورت گرفته است، مقدمه اجرای طرح بازداشت های وسیع است و هدف از آن برچیدن موانع موجود برسر راه تغییرات اجتماعی و آموزشی آتی است. این برنامه در آینده شامل بازداشت گسترده قضات و شاهزادگان و افسران نزدیک به محمد بن نایف (ولیعهد سابق) خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала