ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نارضایتی دو سوم شهروندان آلمان از نتیجه انتخابات پارلمان

© REUTERS / Michael Dalderنارضایتی دوم سوم شهروندان آلمان از نتیجه انتخابات پارلمان
نارضایتی دوم سوم شهروندان آلمان از نتیجه انتخابات پارلمان - اسپوتنیک افغانستان
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که حدود دو سوم شهروندان آلمانی از نتایج انتخابات پارلمانی راضی نبوده و همچنین اکثر قریب به اتفاق آن ها دیگر تمایلی به تشکیل ائتلاف بزرگ ندارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، جدیدترین نظر سنجی که به سفارش "زد دی اف" آلمان انجام شده است نشان می دهد که حدود دو سوم شهروندان آلمانی از نتایج انتخابات پارلمانی راضی نیستند. بر این اساس تنها 28 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی از نتیجه نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان رضایت دارند.
نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد شهروندن آلمانی تمایل زیادی به تشکیل ائتلاف جامائیکا (ائتلاف حزب سبز، لیبرال دموکرات ها و احزاب متحد مسیحی) دارند. 59 درصد شهروندان آلمانی تشکیل چنین ائتلافی را خوب ارزیابی می کنند، 22 درصد بد و برای 15 درصد شهروندان هم فرقی نمی کند. 78 درصد شهروندان نیز انتظار تشکیل چنین ائتلافی در کشورشان را دارند.
همچنین این نظر سنجی نشان می دهد که 62 درصد شهروندان آلمانی پیوستن حزب سوسیال دموکرات به اپوزیسیون را مطلوب می دانند و تنها 29 درصد شهروندان با آن مخالفند.
نتیجه این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که رغبت شهرندان به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ (اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات ها) بسیار پایین است و تنها حدود یک چهارم شهروندان آلمانی این ائتلاف را بر تشکیل ائتلاف جامائیکا ترجیح می دهند.
احزاب سوسیال دموکرات و متحد مسیحی در انتخابات پارلمانی آلمان شکست تلخی را تجربه کردند.
بر اساس نتایج رسمی موقتی انتخابات پارلمانی آلمان که روز یکشنبه گذشته برگزار شد بعد از شمارش همه آراء 299 حوزه احزاب متحد مسیحی آلمان با ریزش آراء شدید نسبت به دور قبلی انتخابات 33 درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات، 20.5 درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با کسب 12.6 درصد آراء سومین حزب قدرتمند آلمان شد.
مشارکت شهروندان در این دور انتخابات 75 درصد و بالاتر از دور قبلی انتخابات پارلمانی در سال 2013 بود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала