ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیام جنرال دوستم به مناسبت روز عاشورا

© Sputnik / Said Tsarnaev / ورود به گالری تصاویرجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان
جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
معاون نخست رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان در پیام خود گفته است، ما مکلف هستیم که برای نابودی ظلم و ستم که داعشیان و طالب بر مردم ما روا میدارند مبارزه کنیم و قربانی بدهیم.

اشتراک اشرف غنی در مراسم عاشورای حسینی در کابل - اسپوتنیک افغانستان
اشتراک اشرف غنی در مراسم عاشورای حسینی در کابل
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان که در حال حاضر در ترکیه به سر می برد با ارسال پیامی فرا رسیدن عاشورای حسینی را تسلیت گفته است.

در این پیام چنین آمده است: امام حسین(ع) به بشریت یاد داد که اگر نیاز افتاد سرهای تان را در راه حق و عدالت و ستیز با ظلم قربان کنید ولی هیچگاه در برابر حکام و قدرت های جابر و ظالم سر خم نکنید.

در ادامه این پیام او افزوده است، امروز نیز در کشور ما داعیه همانند امام حسین(ع) در جریان است، ما مجبور و مکلف هستیم که برای نابودی ظلم و ستم و بی عدالتی و جهل و خرافاتی که داعشیان و طالب بر مردم ما روا میدارند و می خواهند حکومت سیاه جهل را در کشور بر پا کنند مبارزه کنیم و قربانی بدهیم ولی تسلیم نشویم.

متن کامل پیام جنرال دوستم معاون نخست رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

در چنین روزی امام حسین(ع) با شماری از اعضای خانواده و یارانش در دشتهای سوزان کربلا به دست یزیدیان ناپاک در حالی به شهادت رسیدند که با شمار اندکی از یارانش در برابر هزاران تن از لشکریان یزید مقابله میکردند و در یک جنگ تحمیلی و نابرابر گرفتار بودند.
عبرت هایی که از نبرد جانانه این روز تاریخی برای امروز جامعه بشری باقی مانده است، فراوان است.
امام حسین(ع) به بشریت یاد داد که اگر نیاز افتاد سرهای تان را در راه حق و عدالت و ستیز با ظلم قربان کنید ولی هیچگاه در برابر حکام و قدرت های جابر و ظالم سر خم نکنید.
امام حسین(ع) به ما یاد داد که وقت پای دفاع از انسانیت، آزادی حق و عدالت و باورهای مسلم دینی تان در میان باشد از انواع محاصره ولو بدانید که زنان و اطفال از نبود آب وعطش زیاد قربانی می شوند نهراسید و استوار بمانید و به خاطر داشته باشید که تحمل اینها بهتر است از بیعت به انسانهای جابر و فاسد چون یزید.
امام به خاطر آن شهادت را برهمه چیز ترجیح داد که میدانست یزیدیان کوتاه نمی آیند و از آن رو با ایستادگی و رشادت بی مانند در برابر لشکریان یزید رزمید و همرا با هفتادو دوتن از یاران و اعضای خانواده و بستگانش به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
به این ترتیب درس کربلا به امت اسلامی یک حادثه تاریخی پند آمیز و پر از حماسه شد تا انسانها، باور مند به آن باشند که بنیاد ظلم به زودی فرو می ریزد و ظالم همیشه نام نا نیکو خواهد داشت.
امروز نیز در کشور ما داعیه همانند امام حسین(ع) در جریان است، ما مجبور و مکلف هستیم که برای نابودی ظلم و ستم و بی عدالتی و جهل و خرافاتی که داعشیان و طالب بر مردم ما روا میدارند و می خواهند حکومت سیاه جهل را در کشور بر پا کنند مبارزه کنیم و قربانی بدهیم ولی تسلیم نشویم.
امام حسین(ع) با شهادت درکربلا نشان داد که چگونه داعیه انسانهای که برای اهداف والای شان تسلیم ظلم و ستم نمی شوند و برعلیه آنها می رزمند چون فانوسی در درازنای تاریخ می درخشند.
ما نیز امروز مانند امام و یارانش کمر بسته ایم تا داعیه بر حق امام را پیروی کنیم و در برابر ظلم و تحجر اندیشی داعش و طالب که پیروان خوارجند مبارزه ایثار گرانه را به پیش ببریم.
مردم عزیز و با وقار ما از این روز پیوسته تجلیل و گرامیداشت به عمل می آورند تا نشان دهند که حماسه امام و یارانش درکربلا مشعل فروزانی است که تاریکی های روزگار انسانهای آزاد اندیش را روشن نگه میدارد.
ما امروز در برابر توجه وحشتناک تروریست های قرار داریم که خود را مسلمان میدانند ولی در لباس مسلمان دست به ترور، وحشت و خونریزی در سر زمین افغانستان می زنند.
این ترویست ها دشمن مردم ما هستند و همیشه به ارزشها حمله کرده وبی حرمتی روا داشته اند.
حمله بر مساجد و تکایا، قتل عام و کشتار بی رحمانه نماز گزاران شوه های تروریستی این طایفه جور و شقاوت است که بر مردم ما روا میدارند.
آنها می کوشند تا با حمله بر مساجد و تکایا جنگ و دشمنی بین مردم بر مبنی مذاهب را راه اندازی کنند ولی غافل از آنند که مردم اعم از شیعه و سنی برادرانه در کنار هم قرار دارند و هیچ نیروی خارجی نمیتواند با توطئه آنان را از هم جدا کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала