مرکل:نا برابری ها در شرق و غرب آلمان وجود دارد

© AP Photo / Geert Vanden Wijngaertمرکل:نا برابری ها در شرق و غرب آلمان وجود دارد
مرکل:نا برابری ها در شرق و غرب آلمان وجود دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به گزارش سپوتنیک،تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"،نوشت "آنگلا مرکل"، پیروزی چشمگیر حزب افراطی آلمان در انتخابات پارلمانی را تنها مسئله ای مربوط به شرق آلمان ندانسته و آن را نتیجه ناامنی بسیاری از مردم در شرق این کشور و همچنین غرب دانست.

وی در سخنانی به ابراز برخی دلایل پیروزی چشمگیر حزب افراطی در انتخابات پارلمانی پرداخته و ترس از دست دادن بسیاری چیزها در زندگی انسان ها را از جمله دلایل روی آوردن آن ها به این حزب افراطی دانست. وی افزود، ما باید نگرانی انسان ها را جدی بگیریم و مسائل آن ها را حل کنیم و فرقی نمی کند که آن ها در کدام منطقه آلمان اقامت دارند و این رویکرد باید در تمام آلمان به کار گرفته شود. این تنها مسئله ای در شرق آلمان نیست. ما طبیعتا همچنین در بخش هایی از ایالات غربی هم شاهد تقویت حزب افراطی بودیم. ما چنین نگرانی هایی درباره جهانی سازی و تامین بد زندگی را همچنین در ایالت های غربی آلمان می بینیم. ما باید انسان ها را از طریق حل مشکلاتشان دوباره شنونده خود کنیم. من این را بعد از انتخابات پارلمانی آلمان به عنوان تکلیف بسیار اصلی و مشخص خود می بینم.

مرکل در عین حال اعتراف کرد که هدف شرایط زندگی برابر در غرب و شرق آلمان همچنین 27 سال بعد از اتحاد دوباره این کشور هنوز محقق نشده است. ما هنوز برخی مسائل ساختاری را داریم.

وی به عنوان نمونه به شرایط متفاوت ثروت و دارایی های مردم در ایالت های غربی و شرقی آلمان اشاره کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала