سفیر جدید امریکا در ناتو: ناتو با اعزام نظامیان اضافی به افغانستان تعهد خود را در قبال این کشور ثابت می کند

© AFP 2022 / DANIEL MIHAILESCUسفیر جدید امریکا در ناتو: ناتو با اعزام نظامیان اضافی به افغانستان تعهد خود را در قبال این کشور ثابت می کند
سفیر جدید امریکا در ناتو: ناتو با اعزام نظامیان اضافی به افغانستان تعهد خود را در قبال این کشور ثابت می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفیر آمریکا در سازمان ناتو اعلام کرد که آمریکا بیش از ۳ هزار نظامی به افغانستان اعزام می‌کند و کشورهای عضو سازمان ناتو نیز با اعزام هزار نظامی دیگر تعهد خود را به افغانستان ثابت کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سفیر جدید آمریکا در ناتو از اعضای این سازمان خواسته تا برای جنگ علیه طالبان هزار نظامی دیگر را به افغانستان اعزام کنند.
«کی بیلی هاچسن» سفیر جدید آمریکا در ناتو اعلام کرد که آمریکا بیش از سه هزار نیرو به افغانستان اعزام می‌کند و دیگر اعضای ناتو نیز با اعزام هزار نظامی بیشتر تعهد خود را به افغانستان نشان دهند.
وی افزود که واشنگتن در نظر دارد تا در چند هفته آینده درخواست‌های مشخصی را به اعضای ناتو برای افزایش نیروهای نظامی شان در افغانستان ارائه کند.
سفیر جدید آمریکا در ناتو تصریح کرد که واشنگتن تلاش دارد تا با درخواست افزایش نظامیان ناتو در افغانستان نیروهای مورد نیازی را که برای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی افغان تخصص ویژه دارند افزایش دهد.
وی افزود ما از سازمان ناتو می‌خواهیم تا نظامیانی را که تخصص ویژه در زمینه‌های مختلف نظامی دارند به افغانستان برای بهبود روند آموزش نیروهای امنیتی افغان اعزام کند.
هاچسن گفت: «بنابراین ما دیگر نمی‌گوییم که از دانمارک می‌خواهیم تا 50 نظامی دیگر به افغانستان اعزام کند، بلکه می‌گوییم ما به 50 نظامی در افغانستان نیاز داریم که تخصص ترمیم ماشین‌آلات سنگین نظامی و یا کار با تانک را داشته باشند.
این اظهارت سفیر آمریکا در ناتو برای برخی از اعضای این سازمان غیر منتظره بود و این نخستین جزئیات از طرح ناتو برای افزایش نظامیان این سازمان در افغانستان محسوب می‌شود.
مقامات ناتو تاکید کردند که این سازمان به افزایش حضور خود در افغانستان متعهد است و دستکم 15 کشور عضو ناتو هم اکنون برای مشارکت بیشتر در ماموریت «حمایت قاطع» در افغانستان ابراز آمادگی کرده‌اند.
این در حالی است که طرح افزایش شمار نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان از بهار سال جاری آغاز شد و اعضای ناتو برای اعزام چهار هزار نظامی بیشتر به افغانستان توافق کردند.
پس از آن نیز آمریکا متعهد شده تا سه هزار نظامی بیشتر به افغانستان اعزام کند و امیدوار است که دیگر اعضای ناتو نیز هزار نظامی باقیمانده به افغانستان را اعزام کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала