کرزی: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان های تروریستی دارد

© Sputnik / Alexander Natruskin / ورود به گالری تصاویرکرزی: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان های تروریستی دارد
کرزی: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان های تروریستی دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهوری سابق افغانستان با انتقاد شدید از حمایت‌های تروریستی پاکستان علیه کشورش از هند خواست که رهبری منطقه را برعهده بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلس، حامد کرزی رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در گفتگویی با تایمز اعلام کرد: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان‌های تروریستی دارد.
وی افزود: اگر آمریکا سیاست خود را در قبال افغانستان تغییر داده باید دانست که این اقدام برای مبارزه با افراط گرایی انجام نگرفته بلکه برای اعمال فشار به پاکستان بنا به دلایل دیگری صورت گرفته است.
آقای کرزی تصریح کرد: ما هیچگونه سوءنیتی علیه پاکستان نداریم. ما به پاکستان به عنوان یک کشور همسایه نگاه می کنیم. با این حال پاکستان با وجود چندین بار تلاش برای رفع شکاف‌ها چنین احساسی ندارد.
کرزی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه هند باید برای حفظ صلح در منطقه کمک کند گفت: ما از هند می‌خواهیم که به ارتقای ارتش افغانستان کمک کند. ما می‌خواهیم هند به نیروهای ما آموزش و تجهیزات بدهد.
وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به نقش آمریکا در منطقه گفت: حقیقت این است که سیاست‌ آمریکا برای برقراری صلح در منطقه شکست خورده است.
کرزای آمریکا را متهم کرد که به جای کمک به شکست و تحت کنترل درآوردن تروریسم در منطقه دروازه‌های بیشتری به روی آنها باز کرده است.
وی در پایان از هند خواست که روابط مستقلی با افغانستان داشته باشد چرا که اگر هند حمایت کامل برای پایان یافتن افراط گرایی نشأت یافته از پاکستان در منطقه ارائه کند در این صورت صلح منطقه در منطقه حاصل خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала