افشأ حمایت قطر، عربستان و ترکیه از تروریست ها

© AP Photo / Maya Alleruzzoافشأ حمایت قطر، عربستان و ترکیه از تروریست ها
افشأ حمایت قطر، عربستان و ترکیه از تروریست ها - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعتراف صدراعظم سابق قطر در مورد همکاری با عربستان و ترکیه برای کمک به تروریست‌ها در سوریه

اسپوتنیک به نقل از آژانس خبرنگاران جوان، المیادین خبر داده است که حمد بن جاسم آل ثانی اسبق صدراعظم قطر — به همکاری کشورش با امریکا، ترکیه و عربستان سعودی برای کمک به گروه‌های تروریستی در سوریه اعتراف کرد.

بر این اساس، حمد بن جاسم آل ثانی در اعترافات جدید خود در یک مصاحبه تلویزیونی تاکید کرد قطر از طریق ترکیه از گروه‌های مسلح در سوریه با هماهنگی عربستان و نیروهای امریکایی حمایت می کرد.

وی افزود: پس از آنکه مسئله سوریه آغاز شد، در سفر به عربستان سعودی بر اساس دستور امیر سابق قطر با ملک عبدالله دیدار کردم. او به من گفت ما از شما حمایت می کنیم و شما این مسئله را پیگیری کنید. با شما هماهنگی می‌کنیم اما شما مدیریت مسئله را در دست بگیرید. این مساله را در دست گرفتیم. نمی خواهم به جزئیات اشاره کنم، اما مدارک کامل در این باره در اختیار داریم.

حمد بن جاسم آل ثانی افزود: تمام کمک‌های ارسالی به ترکیه می رفت و با نیروهای امریکایی هماهنگی می شد. توزیع همه چیز توسط نیروهای امریکایی و ترکیه‌ای‌ها صورت می گرفت و افسران نظامی ما و برادران سعودی هم حضور داشتند. ممکن است اشتباهی صورت گرفته باشد و به یک گروه کمک شده باشد. البته منظور من داعش نیست. ممکن به جبهه النصره کمک شده باشد. من اطلاعات کامل در این باره ندارم، اما می‌گویم حتی اگر این مسئله درست باشد، زمانی که مشخص شد حمایت از جبهه النصره قابل قبول نیست، حمایت از النصره متوقف شد و متباقی متمرکز بر آزاد کردن سوریه بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала