ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عطا محمد نور: داعش از خارج نیامده، اما توسط هلیکوپترهای خارجی تامین مالی و تدارکاتی می‌شود

© عکس از صفحه عطا محمد نورعطا محمد نور: داعش از خارج نیامده، اما توسط هلیکوپترهای خارجی تامین مالی و تدارکاتی می‌شود
عطا محمد نور: داعش از خارج نیامده، اما توسط هلیکوپترهای خارجی تامین مالی و تدارکاتی می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در سخنرانی که در هرات داشت گفت، تعدادی افراد بی‌ریشه خارجی با زورگویی نباید برای ما تصمیم بگیرند و ما اجازه حذف فزیکی شخصیت‌های افغانستان را به کسی نخواهیم داد.

عطا محمد نور - اسپوتنیک افغانستان
نخستین اقدام «عطامحمد نور» پس از اعلام نامزدی برای ریاست جمهوری!
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ به خبرنگاران در هرات گفت: مردم ولایت هرات قربانی‌های زیادی داده‌اند و نباید جهاد به فراموشی سپرده شود و مردم افغانستان به ویژه شهروندان هرات با اتحاد اجازه ندهند که اختلافات، حرکت آنها را کمرنگ کند.

او در ادامه سخنانش گفت: تعدادی افراد بی‌ریشه خارجی با زورگویی نباید برای ما تصمیم بگیرند و ما اجازه حذف فزیکی شخصیت‌های افغانستان را به کسی نخواهیم داد.

عطامحمد نور همچنین با تاکید بر این که چه کسی رئیس جمهور خواهد شد، اظهار داشت گفته‌های وی درباره نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تحریف شده است اما احتمال حضور در انتخابات آینده دور از احتمال نیست.

والی بلخ گفت: از بلخ آمدیم تا دست برادری مردم هرات را برای از بین بردن چالش‌های افغانستان بفشاریم.

او با انتقاد از عملکرد دولت افغانستان گفت: این کشور در لبه سقوط قرار گرفته و کابل نیز به شهر ارواح تبدیل شده است.

عطا محمد نور با تاکید بر اصلاحات گفت: همه باید به خودشان آیند و به اصلاح در نظام فعلی فکر کنند و اگر این نظام اصلاح نشود باید به فکر سقوط آن شد البته که اصلاح نظام اولویت دارد.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان درباره فساد گسترده چنین گفت: ما درباره فساد گسترده دولتی اسنادی زیادی در اختیار داریم که فساد را در دولت افغانستان ثابت می کند.

او درباره گروه تروریستی داعش و حضور این گروه گفت: گروه تروریستی داعش از خارج نیامده است اما توسط هلیکوپترهای خارجی تامین مالی و تدارکاتی می‌شود.

یادآوری می کنیم، که پیش از این رسانه های خبری افغانستان نامزدی عطامحمد نور والی بلخ را در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان به نشر رسانده بودند. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала