ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

سادات: جوانان می توانند جنگ و خشونت را به برادری و صلح تبدیل کنند

© Sputnik / Nina Zotina سادات: جوانان می توانند جنگ و خشونت را به برادری و صلح تبدیل کنند
سادات: جوانان می توانند جنگ و خشونت را به برادری و صلح تبدیل کنند - اسپوتنیک افغانستان
معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ و شبکه زنان افغان،امروز دو شنبه گفتمان ملی تحت نام "نقش جوانان در اعمار صلح" را با اشتراک نمایندگان ادارات دولتی، نهادهای ملی، مجتمع جامعه مدنی و شماری از جوانان در تالار مرکز بین المللی مطبوعات وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار کرد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، داکتر کمال سادات، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت: برنامه صلح را که جوانان در آن سهم دارند ما در اکثر نقاط افغانستان آغاز کرده‌ایم".

سادات افزود: "جوانان در مناطق مختلف دور هم جمع می‌شوند و در مورد اهمیت صلح و امنیت بحث می‌کنند. ما نیز زمینه را برای "کار رضاکارانۀ تیم های رضا کار مساعد می‌سازیم.

هرچند به گفته سادات بالای پروسه صلح از سوی شورای عالی صلح و دولت شش سال است که کار می شود، اما تا به حال جوانان نقش اساسی و تعیین کننده را در این راستا نداشته اند.

همانگونه که طرفهای درگیر در جنگها جوانان هستند و همواره به عنوان چوب سوخت برای اهداف شوم افراد مغرض و سیاست مداران بی تدبیر و فساد پیشه استفاده می شوند، در آوردن صلح نیز می توانند نقش اساسی داشته باشند.

"وی افزود: "جوانان با بیداری و هماهنگی می توانند جنگ و خشونت را به برادری و صلح در افغانستان تبدیل کنند.

لازم به ذکر است که افزایش بیکاری در میان جوانان یکی از مشکلات عمده ای است که جوانان در افغانستان با آن رو به رو هستند.

براساس معلومات معینیت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، هنوز هم حدود ۴ میلیون افغان که بیشتر آنها را جوانان تشکیل می دهند بیکار هستند و همچنین گفته می شود که از میان پنجصد هزار معتاد واقعی نیز بیشتر آنها جوانان می باشند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала