ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

جنگ اقتصادی بین اتحادیه اروپا و بریتاینا

© REUTERS / Neil Hallجنگ اقتصادی بین اتحادیه اروپا و بریتاینا
جنگ اقتصادی بین اتحادیه اروپا و بریتاینا - اسپوتنیک افغانستان
هشدار اتحادیه اروپا به بریتانیا در مورد توافق برگزیت

مقامات بلند پایه اتحادیه اروپا می‌گویند اگر بریتانیا در توافق خروج از این اتحادیه امتیازات بیشتری ندهد، در اجلاس ماه جاری اتحادیه، گمان می رود که سران اروپا با آغاز مذاکرات تجارتی با لندن موافقت نکنند.

اسپ.تنیک به نقل از شبکه تسنیم، نشریه گاردین خبر داد، شواهد و قرائن نشان می‌دهد که دولت بریتانیا برای مصالحه بر سر لایحه خروج این کشور از اتحادیه اروپا و تضمین آغاز مذاکرات برای انعقاد توافق تجارتی جدید با این اتحادیه کمتر از یک ماه فرصت دارد.

به نوشته گاردین، مقامات ارشد اتحادیه اروپا می‌گویند که این مذاکرات از زمان سخنرانی ترزا مِی در شهر فلورانس متوقف شده است؛ این مقامات هشدار داده‌اند که اگر صدراعظم بریتانیا بر سر توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا امتیازات بیشتری ندهد، اتحادیه اروپا در نشست سران آن در ماه دیسامبر به راحتی نمی‌توانند با آغاز مذاکرات تجارتی با بریتانیا برای دوران پس از خروج از اتحادیه اروپا موافقت کنند.

ساندرو گاوزی، وزیر امور اروپایی ایتالیا روز سه‌شنبه پس از دیدار با دیوید دیویس، وزیر برگزیت بریتانیا گفت که «کارهای زیادی در زمینه تعهدات مالی» باقی مانده است.

یک دیپلمات ارشد به گاردین گفت که اتحادیه اروپا، از آنجا که خواهان ضمانتی است که براساس آن بریتانیا در بدهی‌ها و تعهدات (صندوق‌های) بازنشستگی اتحادیه اروپا شریک باشد، با تعیین جدول زمان‌بندی مذاکرات (تجارتی) موافقت نخواهد کرد. به گفته این دیپلمات، «وقتی ما اصول راهنمای (مذاکرات برگزیت) را طراحی کردیم، می‌دانستیم به این نقطه خواهیم رسید».

مقامات ارشد اتحادیه اروپا به این می‌اندیشند که آیا صدراعظم بریتانیا تا اخیر سال جاری میلادی همچنان در منصب خود خواهد بود و از این نگران هستند در صورتی که بوریس جانسون (وزیر خارجه کنونی بریتانیا) صدراعظم بریتانیا شود، مذاکرات به اغتشاش کشیده شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала