ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نخستین واکنش دفتر پادشاهی عربستان به بازداشت شهزادگان سعودی

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / ورود به گالری تصاویرنخستین واکنش دفتر پادشاهی عربستان به بازداشت شهزادگان سعودی
نخستین واکنش دفتر پادشاهی عربستان به بازداشت شهزادگان سعودی - اسپوتنیک افغانستان
مشاور دفتر پادشاهی عربستان در اولین واکنش به موج بازداشت افراد بانفوذ و شهزادگان سعودی به اتهام فساد گفت: این عربستان جدید است که همچون ققنوس از خاکستر برخاست.

به گزارش اسپوتنیک، سعود القحطانی، مشاور دفتر پادشاهی عربستان در صفحه خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: "از بین خاکستر داغ، ققنوس برمی خیزد. این عربستان جدید است."

وی در اشاره ضمنی به کشور قطر در همسایگی عربستان و کشور امریکا در دوردست این کشور افزود: "این عربستان جدید است که هراس به دل کوچک مجاور انداخته و از احترام بزرگان در دوردست برخوردار شده است. عربستانِ جدید از عزم و قاطعیت و آینده ای درخشان برخوردار است".

القحطانی در اشاره به شب بازداشت بیش از 500 نفر از افراد بانفوذ و سرمایه داران و شهزادگان سعودی در عربستان به اتهام فساد گفت: "شب طولانی رفت و خورشید عدالت و عزت و رهبری و پیشگامی طلوع کرد. همگان اندازه آن را شناخته و خواهند شناخت. تشکر سلمان.. تشکر محمد بن سلمان".

موج بازداشت ها در عربستان با تایید و استقبال دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا برخوردار شده است. مخالفان سعودی اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و پدرش را در راستای اجرای دستورات عربستان می دانند و می گویند که بن سلمان برای تقویت قدرت داخلی خود و سرکوب مخالفان داخلی برای تکیه بر تخت پادشاهی عربستان در آینده به حمایت امریکا دل بسته است.

محمد بن سلمان چند روز پیش رئیس ستاد مبارزه با فساد در عربستان شد و بازداشت های داخلی را آغاز کرد. روزنامه نیویورک تایمز امروز فاش کرد که تاکنون 500 نفر از جمله شماری شهزاده سعودی در این راستا بازداشت شده اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала