ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

روسیه: گروه طالبان باید به عنوان گروه تروریستی شناخته شود

© AFP 2021 / Timothy A. Claryروسیه: گروه طالبان باید به عنوان گروه تروریستی شناخته شود
روسیه: گروه طالبان باید به عنوان گروه تروریستی شناخته شود - اسپوتنیک افغانستان
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد گفته است که روسیه می‌خواهد تا گروه طالبان در سطح بین‌المللیی به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شود.

به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد در نشست مجمع عمومی این سازمان گفت: "کمپاین پلان‌شده اطلاعاتی مبنی بر اتهام بی‌اساس به آدرس کشور ما در حمایت از طالبان و حتی تامین مالی و عرضه سلاح به آنها را غیرقابل قبول می‌خوانیم".

در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه حمایت از حل و فصل موثر و پایدار برای جنگ در افغانستان، به تصویب رسید.

واسیلی نبنزیا گفت که در جریان بحث‌ها درمورد این قطعنامه، روسیه یگانه کشوری بود که خواستار "تغییر نام جنبش طالبان به گروه تروریستی بطور سیستماتیک" شد. به گفته وی، چنین اقدام "اعضای آنها را از فرصت‌های تخفیف جزای جرایم جنایی محروم خواهد کرد". وی افزود: "ما قصد داریم در آینده نیز به این رویکرد ادامه دهیم، زیرا ما جاگزین این را نمی‌بینیم و خلاهایی را که به تروریست‌ها اجازه می‌دهند تا از مسئولیت جرایم جنایی و افراط گرایی شان، فرار کنند، نمی‌پذیریم".

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان گفت که در حال حاضر شاخه گروه داعش در افغانستان روز به روز مواضع شان را تقویت می‌بخشند.

وی همچنان درمورد افزایش گسترده تولید مواد مخدر در افغانستان ابراز نگرانی کرده گفت که طبق گزارش اخیر اداره مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، مزارع کشت مواد مخدر در سال جاری به 60 درصد و تولید تریاک تقریباً دو برابر افزایش یافته است.

این دیپلومات روسی خاطر نشان ساخت که روسیه خواستار تشدید تلاش‌های جامعه جهانی در مبارزه قاچاق مواد مخدر در افغانستان می‌باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала