ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تجاوز جنسی ملاهای پاکستانی بر کودکان در مدارس دینی

© AP Photo / B.K. BangashПакистанская девочка-беженка продает капусту на рынке в Исламабаде
Пакистанская девочка-беженка продает капусту на рынке в Исламабаде - اسپوتنیک افغانستان
آسوشیتد پرس با نشر گزارشی مدعی شده که شماری از کودکان در مدارس دینی پاکستان از سوی ملاهای این مدارس مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند.

به گزارش اسپوتنیک، تحقیقی آسوشیتد پرس که از ده‌ سال به این‌سو روی آن کار شده نشان می‌دهد که تجاوز جنسی ملاهای پاکستانی بر کودکان در مدارس دینی این کشور تبدیل به یک امر عادی شده، اما گزارش‌های منتشر شده و شکایات ثبت شده در این مورد بسیار اندک است.
این آژانس خبری مدعی شده که به دلیل قدرت مذهبی که ملاها در پاکستان دارند، کسی جرأت نمی‌کند در این مورد حرف بزند. گزارش تصریح کرده که حتی اگر پلیس از تجاوز جنسی مطلع شود یا رشوت می‌گیرد و یا از ترس هیچ اقدامی نمی‌کند.
در این گزارش آمده که در جریان ده سال گذشته 359 مورد تجاوز جنسی به کودکان از مدارس دینی پاکستان به پلیس اطلاع داده شده اما آمارهای واقعی چندین برابر این رقم است.
آسوشیتد پرس از قول یکی از مقامات بلندرتبه پاکستانی که نخواسته نامش فاش شود، گفته که تجاوز جنسی در مدارس دینی تبدیل به یک امر عادی شده و ملاها به نیروهای امنیتی پاکستان اجازه بازرسی مدارس را نمی‌دهند.
وی تصریح کرده که حتی اگر پلیس علیه ملاها اقدام کند، مورد اتهامات مذهبی قرار می‌گیرد. این مقام پاکستانی افزوده که نمی‌داند چهره اصلی این ملاها را چگونه افشا کند.
این گزارش از سوی سردارمحمد یوسف، وزیر امور مذهبی پاکستان رد شده و آن را اقدام ضد دینی خوانده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала