ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

امریکا باید از سوریه خارج شود

© AFP 2021 / ISNA/MEHDI GHASEMIحضور جنرال سلیمانی در بوکمال
حضور جنرال سلیمانی در بوکمال - اسپوتنیک افغانستان
حضور جنرال سلیمانی در بوکمال و عزم قاطع جبهه مقاومت برای بیرون راندن امریکا از سوریه

روزنامه البناء لبنان نوشت، پیام رسانه‌ای شدن نقش جنرال سلیمانی در نبرد بوکمال رد ادعای واشنگتن در تفاهم با روسیه برای محدود کردن نقش ایران در سوریه و عزم قاطع ائتلاف جبهه مقاومت برای آزادسازی مناطق شرق سوریه را به دنبال داشت.

اسپوتنیک به نقل از العالم، روزنامه «البناء» لبنان در یادداشتی به قلم «حمیدی العبدالله» با عنوان «دلایل افشای موضوع قوماندانی سلیمانی در نبرد بوکمال» به تفسیر قضیه انتشار تصاویر گسترده از حضور سردار قاسم سلیمانی قوماندان سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در عملیات آزادسازی بوکمال، آخرین پایگاه داعش در سوریه و برجسته شدن نقش وی توسط رسانه‌ها پرداخت.

در این یادداشت آمده است: بی تردید نبرد بوکمال یک نبرد معمولی نبود بلکه همان گونه که اتاق عملیات متحدان سوریه گفتند «ام المعارک» یعنی مادر نبردها بود و در واقع این نبرد با داعش نبود بلکه با آمریکا بود که همه تلاش خود را برای توقف سیطره دولت سوریه و متحدانش بر این منطقه مهم مرزی بکار بسته بودند.

نویسنده افزود: اهمیت استراتیژیکی این شهر نشات گرفته از تلاش‌های امریکا برای ترسیم خطوط قرمز از جمله نبود ارتباط مستقیم بین سوریه و عراق است اما آزادسازی بوکمال محصول تلاش هماهنگ شده روسیه، ایران و سوریه بود به گونه ای که بمب افکن‌های استراتیژیکی روسیه مواضع داعش در بوکمال و پیرامون آن را پی در پی بمباران کردند تا بر تلاش امریکا برای مختل کردن کار طیارات سوریه و روسیه و ارتباط بین قطعات جنگی که  در حال پیشروی به سوی شهر فائق آیند.

العبیدی آورده است: اما وقتی که آزادی بوکمال محصول تلاش هماهنگ شده بین سه کشور ایران، سوریه و روسیه بوده چرا نام جنرال قاسم سلیمانی قوماندان سپاه قدس برای این نبرد رسانه‌ای می‌شود بخصوص که حضور وی در بیشتر نبردهای بزرگی که ارتش سوریه و متحدانش در آن ورود کردند شناخته شده بود از نبردهای حومه جنوبی حلب در اوایل سال 2015  تا نبردهای آزادسازی حلب و به نبردهای صحرای سوریه و شهر دیر الزور در همه این نبردها رسانه‌ها به حضور جنرال سلیمانی اشاره داشتند اما به این شکلی که هم اینک از طریق رسانه ها برجسته شد.

در یادداشت آمده است: در خصوص پیام نخست، باید گفت، روشن است که نبرد بوکمال نبرد خطوط قرمز بین سوریه و متحدانش از یک سو و امریکا و ائتلافی که آن را فرماندهی می‌کند از سوی دیگر بوده است و سوریه، روسیه و ایران با علنی کردن نقش جنرال سلیمانی درصدد رساندن پیام قاطع و آشکار به امریکا بودند که  برای هر گونه راه حل سیاسی در سوریه کارشکنی کرده و از همکاری با روسیه برای رفع بحران سوریه خودداری کرد.

پیام دوم اینکه کشورهای روسیه، سوریه و ایران با علنی کردن نام جنرال سلیمانی به ادعای امریکا درباره اینکه توافق آن با روسیه ضامن تحریم حضور ایران در سوریه است پاسخ دادند و بهترین راه برای ثابت دروغین بودن ادعای واشنگتن اعلام آشکار نقش قاسم سلیمانی در بوکمال بود.

پیام سوم ائتلاف حامیان سوریه در جنگ با تروریسم در درگیری‌های آتی نیز حضور خواهند داشت بخصوص در رویارویی برای بازپس گیری مناطق شرق سوریه که نیروهای امریکایی در آنجا حضور دارند تا هر چه سریعتر به آغوش دولت سوریه بازگردند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала