ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نشست کندهار بار دیگر به تعویق افتاد

© AP Photo / Anja Niedringhausنشست کندهار روز جمعه برگزار خواهد شد
نشست کندهار روز جمعه برگزار خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
پس از آن که شام روز گذشته از پرواز هواپیمای حامل عطا محمد نور، والی بلخ و باتو دوستم، سرپرست حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به کندهار جلوگیری شد، نشست مخالفان سیاسی حکومت در کندهار، برای فردا ماند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این نشست قرار بود روز پنج شنبه برگزار شود، اما برگزار کننده گان آن، بدلیل مولود شریف به روز جمعه موکول کرده بودند.
این در حالی بود که روز پیش از آن، یک نامه از امنیت ملی افغانستان به رسانه ها درز کرد که در آن هشدار داده شده بود که طالبان تلاش دارند تا یک هواپیما را که سیاسیون را انتقال می دهد، منفجر سازند.
ادارۀ مستقل هوانوردی در یک خبرنامه گفته است که از این پرواز به علت محدود بودن امکانات انجام پروازهای شبانه و نبود هماهنگی با نیروهای ناتو در میدان هوایی کندهار، جلوگیری شده است. زیرا، از طرف شب در بخش هایی این میدان، حفظ و مراقبت و عملیات های نظامی صورت می گیرد.
با این همه، برگزار کننده گان نشست کندهار این دلایل را نمی پذیرند و به حکومت هشدار می دهند که اگر عطا محمد نور تا فردا به کندهار نرسد، حکومت باید منتظر پیامدهای خطرناکی باشد.
همایون همایون، معاون نخست مجلس نماینده گان و از شرکت کننده گان نشست کندهار، امروز در یک نشست خبری در این ولایت گفت: «ما به حکومت جدی هشدار می دهیم که اگر تا دوازده ساعت دیگر به آقای نور اجازه پرواز ندهد، عاقبت این کار بسیار خراب خواهد بود. این مرگ دموکراسی است!»
ظاهر قدیر، عضو مجلس نماینده گان نیز گفت: «داکتر صاحب غنی، متفکر دوم، دلت مشوره می پنداری، هشدار می پنداری و یا نصیحت یک دوست می پنداری… در دوازده ساعت مهمان مان را در کندهار می خواهیم!»
حزب جنبش ملی افغانستان نیز واکنش همسانی دارد. بشیر احمد ته ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی افغانستان در این باره می گوید: «همان استبداد، همان تک روی و همان دیکتاتوری که در ارگ است، تغییر نکرده است؛ انحصارطلبی ارگ به حدی رسیده است که تحمل شنیدن صداهای عدالت خواهی را ندارند.»
از سویی هم، عطا محمد نور، والی بلخ می گوید که جلوگیری از پرواز او به کندهار، نشانه یی از عقده گشایی های حکومت مرکزی است و این کار غیرقانونی و غیرمدنی است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала