ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

والی نورستان: حمایت پاکستان از طالبان در نورستان افزایش یافته است

© Flickr / Shahzeb Younasوالی نورستان: حمایت پاکستان از طالبان در نورستان افزایش یافته است
والی نورستان: حمایت پاکستان از طالبان در نورستان افزایش یافته است - اسپوتنیک افغانستان
والی ولایت نورستان گفته است که پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان حمایت خود از گروه طالبان در این ولایت را افزایش داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، حافظ عبدالقیوم، والی نورستان که امروز چهارشنبه (۱۵ قوس) در یک نشست خبری در کابل سخن می‌گفت بیان داشت که با وجود افزایش فشارهای امریکا بر پاکستان تاهنوز پاکستان از طالبان در نورستان حمایت می‌کند.
آقای عبدالقیوم تاکید کرد با وجود این هم، وضعيت امنيتى نورستان در سه سال گذشته بهتر شده است. به گفته وی، سه سال قبل، نورستان يکى از ناامن ترين ولايات کشور به شمار مى رفت؛ چندين ولسوالى اين ولايت به دست طالبان سقوط کرده بود و راه‌هاى عمومى ولايت مسدود بود.
والی نورستان تاکید کرد که اما اکنون راه نورستان- کنر، از جمله مصوون ترين راه ها است و مراکز ولسوالى هاى کامديش، وايگل و دو آب اين ولايت نيز از کنترول مخالفين مسلح دولت خارج شده است.
وی افزود:"اکنون در بعضی مناطق دو ولسوالی وایگل و کامدیش این ولایت جنگ جریان دارد اما دیگر مناطق نورستان تحت کنترول نیروهایی امنیتی و دفاعی این ولایت قرار دارد".
آقای عبدالقیوم، ادعاهای رسانه‌های پاکستانی مبنی بر حضور جنگجویان تحریک طالبان پاکستانی در نورستان را به شدت رد کرد.
والی نورستان در بخش دیگری از سخنان خود از عدم توجه حکومت مرکزی به وضعیت نورستان به شدت انتقاد کرد و خواهان توجه بیشتر حکومت به وضعیت معارف و صحت در این ولایت شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала