ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

یمن: آغاز جنگ جدید یا پایان جنگ کهنه؟

© AP Photo / Hani Mohammedیمن: آغاز جنگ جدید یا پایان جنگ کهنه؟
یمن: آغاز جنگ جدید یا پایان جنگ کهنه؟ - اسپوتنیک افغانستان
ائتلاف عرب هیچ انتخاب دیگری جز پایان دادن به جنگ در یمن ندارد و متجاوزان متقاعد شدند که نه عملیات نظامی و نه محاصره اقتصادی نتیجه‌یی در پی نخواهند داشت – رهبر حزب الحق یمن.

ابوبکر بازیب، کارشناس مسائل سیاسی یمنی به اسپوتنیک گفت: "پس از ترور رئیس جمهور سابق یمن علی عبدالله صالح طرفین درگیر به یک راه حل صلح‌آمیز نزدیک شده بودند ولی از آنجاییکه برای رفتن به سمت نتیجه بهتر فشار کافی وجود نداشت، وضعیت به همان صورت قبل باقی ماند".

ابوبکر بازیب ادامه داد: "عملاً بعد از مرگ رییس جمهور سابق یمن، امریکا اعلام کرد اورشلیم را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت می شناسد و سفارت خود در اسراییل را به اورشلیم انتقال می دهد. این حرکت باعث ایجاد تشدید در کشورهای عربی گردید و برای یمن می تواند نتیجه بسیار نگران کننده ای داشته باشد و می تواند منجر به درگیری های جدید در منطقه شده و خبری وحشتناک برای یمن خسته از جنگ باشد".

احمد البحری، یکی از رهبران حزب الحق یمن به اسپوتنیک گفت که ائتلاف عرب هیچ انتخاب دیگری جز پایان دادن به جنگ در یمن ندارد و متجاوزان متقاعد شدند که نه عملیات نظامی و نه محاصره اقتصادی نتیجه نمی دهد. مرگ صالح، آخرین کارت و پروژه آنها ثابت کرد که اهداف آنها در یمن شکست خورده است. آنها باید شرایط واقعی امروز را بپذیرند، تجاوز را متوقف کنند و به دنبال راه حل مسالمت آمیز برای درگیری در یمن باشند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала