ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خبرنگار به گروگان‌گرفته شده اسپوتنیک در یمن، آزاد شد

© Sputnik / Alexandr Kryazhevخبرنگار به گروگان‌گرفته شده اسپوتنیک در یمن، آزاد شد
خبرنگار به گروگان‌گرفته شده اسپوتنیک در یمن، آزاد شد - اسپوتنیک افغانستان
حوثی‌های مربوط به جنبش "انصارالله" روز چهارشنبه کارمندان شبکه تلویزیونی "ال‌یمن ال‌یوم" و خبرنگار اسپوتنیک را که دو هفته قبل گروگان گرفته بودند، آزاد ساختند.

این خبرنگار اسپوتنیک گفت: «شام روز چهارشنبه تاریخ ۱۳ دسمبر من و ۴۰ کارمند شبکه تلویزیونی ال‌یمن ال‌یوم (Yemen Today) را پس از دوازده روز محاصره ساختمان این شبکه تلویزیونی در تاریخ دوم دسمبر، آزاد شدیم.»

شورشیان حوثی مربوط به جنبش "انصارالله" به تاریخ دوم دسمبر سال جاری ساختمان شبکه تلویزیونی (Yemen Today) که خبرنگار آژانس اسپوتنیک نیز با آن همکاری داشت، را در صنعا، پایتخت یمن به گروگان گرفتند.

خبرنگار اسپوتنیک در یمن مفقود شد - اسپوتنیک افغانستان
خبرنگار اسپوتنیک در یمن مفقود شد

منابع در صنعا که با حوثی‌ها در یمن ارتباط دارد، گفته است که خبرنگار اسپوتنیک همراه با خبرنگاران دیگر که توسط حوثی‌ها به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شده است. تعداد خبرنگارانی که به گروگان گرفته شده بودند ۴۱ تن گزارش شده بود.

در یمن از سال ۲۰۱۴ بدینسو جنگ داخلی با اشتراک حوثی‌های جنبش شیعه "انصارالله" و بخشی از اردوی این کشور که به علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین کشور وفادار باقی مانده اند از یک طرف و از طرف دیگر نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور فعلی یمن، جریان دارد. از سال ۲۰۱۵ به بعد ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از نیروهای دولتی حمایت نظامی می‌کند. اعتقاد بر این است که حوثی‌هایی که صنعا، پایتخت یمن و مناطق زیاد کشور را تحت کنترول دارند، از حمایت غیر رسمی ایران برخوردار اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала