نشست اضطراری کابینه پاکستان پس از هشدار تویتری ترامپ

© AP Photo / Press Information Departmentنشست اضطراری کابینه پاکستان پس از هشدار تویتری ترامپ
نشست اضطراری کابینه پاکستان پس از هشدار تویتری ترامپ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به دنبال هشدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا به پاکستان، امروز سه شنبه نشست اضطراری کابینه پاکستان تحت نام "هفدهمین نشست شورای امنیت ملی" برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری پاکستانی "داون"، این نشست امروز به ریاست شهید خاقان عباسی، صدراعظم پاکستان و با حضور وزیران و مقامات بلندپایه نظامی و سفیر پاکستان در امریکا، برگزار شد.

اشتراک‌کنندگان هفدهمین نشست شورای امنیت ملی پاکستان (NSC)، در مقابل اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا "ناامیدی عمیق" ابراز نمودند و اتهامات وی تقبیح کردند.

پس از آن‌که دیروز رئیس جمهور ترامپ، پاکستان را به دروغ‌گویی و فریب در جنگ با هراس‌افگنی در افغانستان متهم ساخت، مقام‌های پاکستانی از این گفته‌ها نگران شده‌اند.

در این نشست که مقامات درجه اول ملکی و نظامی پاکستانی حضور داشتند بیان شد که پاکستان در مبارزه با تروریزم از منابع خود این کشور استفاده نموده است.

در خبرنامه رسانه‌یی که پس از ختم این نشست منتشر شد، آمده است: «و مهمتر از همه قربانی‌های عظیم ، پاکستان، منجمله از دست‌دادن جان‌های ده‌ها هزار نفر می‌باشد.»

ترامپ: پاکستان از امریکا پول می‌گیرد و به تروریستان افغانستان پناه می‌دهد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: پاکستان از امریکا پول می‌گیرد و به تروریستان افغانستان پناه می‌دهد

اشتراک‌کنندگان این نشست یادآور شدند که عملیات ضدتروریستی پاکستان در چندین سال اخیر باعث شد تا گروه‌های تروریستی در افغانستان توسعه نیابند. به گفته آنها، "این یک واقعیتی است که مقامات بلندرتبه امریکایی آنرا تایید می‌کنند".

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا دیروز با آغاز سال نو میلادی در صفحه تویتر خویش نوشته بود: «ایالات متحده امریکا کورکورانه بیشتر از ۳۳ میلیارد دالر در طول ۱۵ سال به پاکستان کمک کرده است، اما آنها فقط با دروغ‌گویی و فریب‌کاری و به فکر این که رهبران ما احمق اند، جواب ما را داده اند. آنها به تروریستانی که ما در افغانستان به دنبال شان استیم، پناه می‌دهند، و تقریباً هیچ کمکی نمی‌کنند. دیگر بس است!»

تنش میان امریکا و پاکستان از زمانی که ترامپ رئیس جمهور شده است به شدت افزایش یافته و کار به جایی رسید که روز گذشته پاکستان سفیر امریکا را احضار کرده و اعتراض شدید خود را به اتهامات ترامپ اعلام کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала