ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در کتاب جنجالی «آتش و خشم، درون کاخ سفید » در مورد افغانستان چی گفته شده است؟

© Sputnik / Ekaterina Chesnokovaدر مورد افغانستان در کتاب جنجالی «آتش و خشم، درون کاخ سفید » چی گفته شده است؟
در مورد افغانستان در کتاب جنجالی «آتش و خشم، درون کاخ سفید » چی گفته شده است؟ - اسپوتنیک افغانستان
در کتاب جنجالی «آتش و خشم» که به افشاگری از درون کاخ سفید ترامپ می‌پردازد به روشنی تاکید شده است هنگامی که ترامپ با طرح افزایش نیروها در افغانستان روبرو شد چگونه عقلش را از دست داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "تسنیم" مایکل ولف» خبرنگار آمریکایی و نویسنده کتاب «آتش و خشم، درون کاخ سفید ترامپ» در کتاب خود به مصاحبه با افراد نزدیک به ترامپ از جمله «استیو بنن» استراتژیست ارشد وی که چندی پیش از کاخ سفید اخراج شد استناد کرده است.
گزارش شده است که در این کتاب 366 صفحه‌ای هیچ اشاره‌ای به دو کشور بزرگ جنوب آسیا یعنی هند و یا پاکستان نشده است و تنها کشور این منطقه که به طور ویژه به آن پرداخته شده افغانستان است.
ولف به استناد از بنن در کتابش می‌نویسد که وقتی ترامپ در دیدار با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا برای بررسی استراتژی جدیدی برای افغانستان دیدار کرد جنرال‌های وی جایگزین خوبی برای پیشنهاد افزایش نیروها ندادند.
در این کتاب آمده است جنرال‌ها نمی‌دانستند چه بگویند و به شدت برای حفظ چهره خود تلاش نموده و اظهارات بی مفهومی را بیان می‌کردند. ترامپ مقابل آنان ایستاده بود و به آنان می‌گفت: در حال شکست در جنگ افغانستان هستیم و اینجا هیچکس طرح بهتری برای بهبود وضعیت ندارد.
آنطور که ولف در کتابش نوشته، ترامپ در جلسه دو ساعته با شورای امنیت ملی آمریکا بارها با خشم درباره «اشرمی که در افغانستان به وی رسیده» اظهار نارضایتی کرد.
در این دیدار ترامپ تهدید کرد تا تقریبا تمام جنرال‌هایی که جنگ افغانستان را فرماندهی می‌کنند، اخراج کند.
وی نمی‌توانست بفهمد که چگونه بررسی برای ایجاد استراتژی جدید در افغانستان چندین ماه طول کشیده است و تاکنون استراتژی بهتری را ارائه نکرده‌اند.
رئیس جمهور آمریکا که در روند بررسی تعیین استراتژی جدید برای افغانستان که حتی به خروج تمام نظامیان آمریکایی از این کشور نیز فکر می‌کرد در 19 جولای اظهار داشت: اگر مجبور به حضور در افغانستان باشیم، چرا به فکر منفعت خود نباشیم ؟ چین در این کشور حق بهره‌برداری از معادن در افغانستان را دارد اما آمریکا نه.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала